Dijital Yaşam

Twitch, Yeni Topluluk Etiketlerini Duyurdu

Oyundan sohbete birçok farklı alanda açılan yayınlarla tanıdığımız platform Twitch, yeni kullanıcı etiketlerini duyurdu. Bu etiketler sayesinde, kullancılar kendilerini daha doğru bir şekilde tanıtabilecekler.

Twitch, bu yeniliği bir blog yazısı ile duyurdu. Kullanıcıları; cinsiyet, cinsel yönelim, ırk, milliyet, yetenek, zihinsel sağlık ve daha fazlası ile ilgili 350’den fazla yeni etiketi kullanabilecekler.

Twitch’in 2020’de Kırdığı Tarihi Rekor Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

En Çok İstenilen Etiketler Üzerinde Çalışıldı

Twitch, bu yeniliği yaparken kullanıcıların en çok istediği etiketleri araştırdı. Listedeki etiketler arasında transseksüel, siyahi, engelli, kıdemli bulunuyor. Bu eklemeler etiketlemenin nasıl çalıştığını değiştirmeyecek ve tamamen isteğe bağlı olacak. Twitch amaçlarının, içerik üreticilerine daha fazla seçenek vermek olduğunu belirtiyor.

Yeni etiket listesi; GLAAD, The Trevor Project, AbleGamers, SpecialEffect ve az temsil edilen ırksal ve etnik grupların, LGBTQIA+, engelli ve marjinalleşmiş toplulukların ilerlemesine odaklanan uzmanlarla ortaklaşa oluşturuldu. Etiketlerin, şu anda kesin bir tarih ile belli olmamakla birlikte, mayıs ayının sonlarına doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Yayın devi; bu kuruluşlarla çalışmış olsa da, bazı istenilen etiketlerin bulunmama ihitimali var. Bu yüzden, Twitch ekibinin, platformda ne görmek istediğinizi bilmesini sağlamak için her zaman Twitch’in çevrimiçi geri bildirim ve öneri forumu olan UserVoice’a başvurabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler