Apple Uptown Store
Apple

Türkiye’deki Apple Store’lar Kapanıyor: İşte Sebebi ve Tarihi

Geçtiğimiz yılın başlarından beri tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını halen dahi olumsuz sonuçlar doğurmaya devam ediyor. Türkiye’de giderek artan vaka tablosu sonrasında dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple, mağazalarını kapatma kararı aldı.

Daha önce de iki kez aynı nedenden kapanan mağazalar, geçtiğimiz saatlere kadar müşterilerine hizmet veriyordu. 15 Nisan tarihinden itibaren kapanan mağazalara karşı Apple bazı çözüm yolları geliştirdiğini açıkladı. Duyurulan çözüm yolları, Apple Store’ların kapanmasına rağmen müşterilerin iyi hizmet alabilmesini vaat ediyor.

Apple Etkinliği

Yeni Apple Etkinliği Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar
Detayları Keşfedin

Apple Store’lar Ne Zaman Açılacak?

Vaka sayısı günlük 60.000’i aşan Türkiye’de olduğu gibi farklı ülkelerde de Apple mağazaları kapanmıştı. Geçtiğimiz aylarda Çin dışındaki tüm Apple Store’lar ani bir karar ile faaliyetlerini durdurmuştu. Bunun ardından bir süre açık kalan Türkiye mağazaları tekrar kapanırken ne zaman açılacağı belirsiz.

Apple Store Akasya
Kapanan Türkiye Mağazalarından Apple Store Akasya

Türkiye mağazalarının kapanmasının ardından Apple, müşterilerine Apple Store’ların yerini tutabilecek çözüm önerileri göstermeye başladı. Bunlardan ilki, mağazaların en büyük ziyaret edilme sebeplerinden biri olan Genius Bar desteği ile ilgili.

Apple ürünleri hakkında fiziksel destek alabileceğiniz Genius Bar’ın Apple Store’lar ile birlikte kapanmasının ardından teknoloji devi şirket, öneri olarak Apple Destek uygulamasını gösteriyor. Kullanıcılar, telefon görüşmesi ve sohbet olmak üzere iki farklı seçeneği bulunan uygulamaya rağmen fiziksel destek talep ederse Apple Yetkili Servisleri’ne yönlendiriliyor.

Apple Store

Apple Destek’in haricinde şirketin müşterilerine sunduğu diğer bir uygulama ise Apple Store. Tıpkı Apple’ın web sayfası gibi bir mantıkla çalışan Apple Store uygulamasında bir mağazadaymış gibi alışveriş yapmak mümkün olarak görülüyor.

İnternet alışverişi yerine fiziksel alışverişi tercih edecek olan kişiler ise Apple Destek uygulamasında olduğu gibi yine Apple’ın yetkili satıcılarına yönlendiriliyorlar. Tüm bunların haricinde Apple’ın Türkiye’de yeni bir mağaza hazırlığında olduğu da neredeyse resmi olarak duyurulmuş durumda.

Avrupa’nın En Büyük Apple Mağazası Türkiye’ye Açılıyor

Yakın geçmişte Apple’ın İstanbul’da yeni bir mağaza hazırlığında olduğu ortaya çıkmıştı. Anadolu yakasındaki Caddebostan’da bulunacak olan mağaza, Apple Store’lar için yeni bir dönemin kapılarını aralayacağı düşünülüyor.

Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük Apple Store’unun “3. Nesil” olarak nitelendirilmesinin haricinde 4 katlı olarak Türkiye’de bulunan diğer mağazaların da önüne geçeceği biliniyor. İnşaatı dışarıdan ziyaret eden kişiler mağazanın bitişe yakın olduğunu vurgulamakta.

Apple Store
Apple Store Zorlu Center

Türkiye’deki üçüncü mağazanın ne zaman açılacağı bilinmezken açılış için Apple CEO’su Tim Cook’un ülkemize gelmesi bekleniyor. Tüm bunlar şimdilik birer iddiadan ibaretken aynı zamanda mağaza için büyük bir açılışın düzenlenmeme ihtimali de yüksek. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler