Otomobil

TOGG, Aldığı Ödül ile Türkiye’de Bir İlki Gerçekleştirdi

TOGG’un resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile, Türkiye’nin Otomobili TOGG’un; iF Design Awards 2021’i (iF Tasarım Ödülleri 2021) kazandığı açıklandı. Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olan, iF Tasarım Ödülleri‘ni kazanan TOGG; böylelikle Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirmiş oldu.

iF Tasarım Ödülleri’ni mobilite alanında kazanan TOGG; Türkiye’den iF Tasarım Ödülleri’ni, bu kategoride kazanan ilk marka oldu. Ödülü kazanan TOGG modeli ise TOGG Electric C-SUV oldu.

mercedes EQS

Mercedes, Beklenen EQS Elektrikli Sedanını Tanıttı
Detayları Keşfedin

İşte Ödülü Kazanan C-SUV’un Özellikleri

Profesyonel Konsept” kategorisinde ödüle layık görülen C-SUV modeli, TOGG ve Pininfarina tasarım ekipleri tarafından yaklaşık 150 bin saatlik bir çalışma sonucu; ve Murat Günak’ın yönlendirmesi ile tasarladı. Model, 27 Avrupa Birliği ülkesi ile Çin, Japonya ve Rusya’da tescillendi.

Ayrıca iF Design Awards‘ın sitesinde de ödülü kazanan C-SUV modelinin detayları yer aldı:

“TOGG C-SUV konsepti, Türk mobilite sisteminin bir çözümü olacak; son teknoloji bağlantılı platforma sahip tamamen elektrikli otomobildir. Geniş dahili bataryası, güvenlik özellikleri ve gelişmiş sürüş yardım sistemi ile kullanıcısına konforlu bir sürüş sağlarken; akıllı evi, akıllı şehri veya sisteme bağlı herhangi bir şey ile kullanıcısına her zaman bağlantıda kalmasını sağlar. Sıfır emisyon ve 30 dakikadan az hızlı şarj ile 500 km’nin üzerinde menzil hedefi ile Türkiye’nin ilk yerli çevre dostu otomobili oldu. Tüm bu özellikler, Anadolu’dan esinlenilerek modern ve prestijli bir tasarımda bir araya geldi.”

iF Design Awards’ın Açıklaması

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler