Dijital Yaşam

TikTok Sayesinde İşe Alım Dönemi Başlıyor

Popüler sosyal medya platformu TikTok işe alım seçeneği test etmeye başladı. Oldukça yaygın kullanılan TikTok uygulamasında kullanıcılar, kendi kısa videolarını oluşturup, paylaşabiliyor ve videolarına, filtreler, eğlenceli etiketler müzikler veya sesleri ekleyebiliyor.

Bu seçenek sayesinde, artık kullanıcılar profillerinde özgeçmiş videoları da yayınlayabilecek. Bildirilenlere göre kolayca iş bulmak bu sosyal medya platformu sayesinde yakın zamanda mümkün olabilir. TikTok işe alım özelliği, bu platformun sadece eğlence olarak kullanıldığı gerçeğini değiştirecek.

YouTube'un Engellediği Özellik iOS 14.5 ile Geri Döndü

YouTube, TikTok Rakibi Özelliği için Kritik Tarihi Açıkladı
Detayları Keşfedin

Yazılı Özgeçmişler Tarihe Karışıyor

Halihazırda uygulamada bazı içerik üreticileri kariyer önerileri sunuyordu. Fakat bu yeni hizmet, insanlarınbulmasına ve şirketlerin insanları bulmalarına yardımcı olacak. Fakat bu yeni videolu özgeçmiş özelliği, TikTok uygulamasında bulunmayacak. İş ilanlarının yayınlanacağı bir web sitesi olacağı söyleniyor.

TikTok En İyileri

Eski usul yazılı özgeçmişler yerine videolar çekerek kendinizi bu sitede tanıtabileceksiniz. Pek çok genç ve yetişkinin TikTok’ta ne kadar zaman geçirdiği göz önüne alındığında, markaların işe almak istedikleri kişilere ulaşması için kolay bir yol olabilir. Aynı zamanda insanlar da markalara daha kolay ulaşabilir.

Ayrıca insanların TikTok hesaplarındaki paylaşımları yüzünden işlerini kaybettiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle, iş aradığınızda profesyonel amaç için ikincil bir hesap açmak mantıklı bir hareket olabilir. İşe alım süreçleri internetten oldukça yaygınlaşmaya başladı. Buna, geçtiğimiz aylarda Clubhouse uygulamasında gerçekleşen iş mülakatı örneği gösterilebilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler