Elon Musk, Tesla'nın Gelecek Hedefini Açıkladı
Otomobil

Tesla’dan Dikkat Çeken Elon Musk İtirafı

Tesla’dan, Elon Musk hakkında açıklama geldi. Şirketin Otopilot Yazılım Direktörü, Kaliforniya Motorlu Araçlar Departmanı’na yaptığı açıklamada, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın, şirketin sürücü destek sisteminin yeteneklerini abarttığını vurguladı.

Bu açıklamalardan sonra, Musk’ın Otopilot hakkında halka söyledikleriyle, Otopilot’un gerçekte neler yapabileceği konusunda tutarsızlıklar olduğu anlaşıldı. Musk, yaptığı paylaşımlarla insanların beklentisini yükseltiyor. Şirketin açıklamalarından sonra Musk’tan bir açıklama gelmedi.

Tesla

Tesla, Zarar Ettiği Projesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Detayları Keşfedin

Tesla Araçları Henüz Seviye 2’de

Açıklamalara, Musk’ın yaptığı paylaşımların mühendislik gerçekliğine uymadığı eklendi. Ayrıca Tesla araçları şu anda seviye 2’de olduğu için Musk’ın vaatlerini yapamayacak düzeyde. Seviye 2 teknolojisi, insan denetimi gerektiren, yarı otomatik sürüş sistemini ifade ediyor.

Tesla Model S

Musk’ın bir başka paylaşımı seviye 5 iyileştirmelerinin bu yılın sonuna kadar tamamlanması ile ilgiliydi. Tesla temsilcileri, arabaların insan gözetimi olmadan kendi kendilerine gidebilecekleri, bu teknolojiye, 2021’in sonuna kadar ulaşmanın mümkün olmadığını belirtti.

Musk, Otopilot sisteminin yeteneklerini abarttığı için uzun süredir eleştiriliyordu. Tesla’dan Elon Musk hakkında açıklama da gelince bu durum netleşmiş oldu. Musk’ın yaptığı paylaşımlar, müşterileri yanıltıyor. Çünkü, insanlar arabaların gerçekten kendi başlarına gidebileceğine inanıyor. Son yapılan Tesla kazası bunu doğruluyor. Tesla aracı, ağaca çarptıktan sonra iki kişi ölmüştü ve kaza sırasında sürücü koltuğunda birinin olmadığı açıklanmıştı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler