Tesla
Dijital Yaşam

Tesla, Zarar Ettiği Projesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Tesla CEO’su Elon Musk, dün yaptığı açıklamada, şirketin güneş enerjili kiremit üretme projesinde ciddi hatalar yaptığını itiraf etti. Bu hatalar, daha fazla maliyete ve gecikmeye yol açmış durumda. Proje, ilk olarak 2016’da ortaya çıkmıştı.

Tesla’nın 2021 yılının ilk mali sonuçlarının açıklamasının ardından Musk, yatırımcılarla bir görüşme yaptı. Musk’ın açıklamalarına göre, güneş enerjili kiremitlere ciddi miktarda talep var fakat henüz bu ürün tam olarak sunulamıyor.

tesla

Tesla, Otomobil Dünyasını Değiştirebilecek Adımı Attı
Detayları Keşfedin

Fiyat Artışları Tesla Müşterilerini Kızdırdı

Şirket, genel olarak bu projeden kar yapamadıklarını açıkladı. Ayrıca müşteriler, panellerin kurulum zamanı geldiğinde, ürünlerin fiyatına zam yaptıkları konusunda da bir hayli öfkeli. Musk, bu şikayetlere ciddi açıklamalarda bulundu.

Tesla, bazı evlerin çatılarında sorun yaşayabiliyor. Örneğin, mevcut bir çatının yapısında teknik bir sorun varsa ya da çatı, güneş panellerini taşıyamayacak güçteyse, maliyet daha da artabiliyor. Ayrıca bu iki üç katlık fiyat artışını ödemek istemeyen müşterilerimizin depozitolarını da iade ediyoruz.

– Elon Musk, Tesla CEO’su

Musk, daha önce de 2019 yılının güneş enerjili çatıların yılı olacağını söylemişti. Tesla, 2021 yılı için güneş enerjili çatı satışlarını genişleteceğini dile getirdi. Bu adımlar sürdürülebilir bir enerji kaynağı bakımından uzun vadeli bir çözüm olabilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler