tesla
Otomobil

Tesla Oto Pilotundan Ölümle Sonuçlanan Kaza

Sürücü koltuğunda kimsenin bulunmadığı bir Tesla otomobili, Teksas Spring kentinde patladı. Teksas’taki yetkililere göre, 21:00 civarında oto pilotu açık olan Tesla aracı ağaca çarpıp patladı. Meydana gelen kazanın nedeni soruşturma altında.

Bildirilen raporlara göre, Tesla’nın pili sürekli olarak yeniden alev aldığı için müdahale ekipleri yangını kısa sürede söndüremediler. Yangını söndürmek için yaklaşık 4.000 litre su kullanıldı. Ayrıca ekipler, tavsiye almak için Tesla ile iletişime geçmeye çalıştı; fakat herhangi bir yanıt alıp almadıkları net değil.

Tesla Fabrika

Yasaları Çiğneyen Tesla Fabrikasında Korkutucu COVID-19 Tablosu Oluştu
Detayları Keşfedin

Yangın 4 Saatte Söndürüldü

İlk raporlara göre, araç yüksek hızda giderken dönüş yapmamış ve ardından bir ağaca çarpmış. Ölenlerden biri arabanın ön yolcu koltuğundayken, diğeri arka koltuktaymış ve sürücü koltuğunda kimse yokmuş. Şirket, basın açıklaması yapmadı ve medyanın sorularına da yanıt vermiyor.

Kayıtlara göre oto pilotla ilgili en az 23 kaza oldu, ancak bu kaza sürücü koltuğunda kimsenin bulunmadığı ilk ölümcül kaza olarak kayıtlara geçti. Tesla, daha önce müşterilerini, oto pilotun otonom bir sürüş sistemi olmadığını ve yolculuk sırasında yola sürekli dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarmıştı.

Bu tür araçlarda pilin tekrar tekrar ateşlenmesi büyük bir sorun, çünkü gazla çalışan araçların aksine, elektrikli aracın pili hala büyük bir enerji depolamış oluyor. Tesla, yangına müdahale etmeyip yangının sönmesine izin vermenin daha etkili olduğunu söylüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler