tesla
Otomobil

Tesla Aracının Ölümcül Kazası Hakkındaki İlk Rapor Ortaya Çıktı

Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB), Tesla kazası hakkındaki ön raporunu yayınladı. Geçtiğimiz ay Teksas’ta iki kişinin hayatını kaybettiği ölümcül bir kaza yaşanmıştı. Sürücü koltuğunda insan bulunmadığına dair iddialar bulunurken, şirket bu iddiaları kabul etmemişti.

Tesla S model otomobiliyle yaşanan kazada, araç yüksek hızda giderken, ağaca çarpmıştı. Daha sonra araç alev almaya başlamış ve yangın 4 saat boyunca söndürülememişti. Sürücü koltuğunda birinin olup olmadığı net değilken, NTSB bugün açıklama yaptı.

Elon Musk, Tesla'nın Gelecek Hedefini Açıkladı

Tesla’dan Dikkat Çeken Elon Musk İtirafı
Detayları Keşfedin

Sürücü Koltuğu Boş Değilmiş

NTSB, araç sahibinin evinden alınan güvenlik kamerası görüntülerini incelediklerini söyledi. Görüntüler, iki kişiden birisi sürücü koltuğunun kapısına doğru yöneldiğini, diğerinin ön yolcu kapısından içeri girdiğini gösteriyor. NTSB’ye göre, araç sahibi Tesla kazası yaşanmadan önce sürücü koltuğunda oturuyordu.

Daha sonra araç yaklaşık 170 metre gittikten sonra virajdan çıkıp ağaca çarpmış. Çarpma, arabanın lityum iyon piline zarar verdiği için iki kişiyi öldüren yangın başlamıştı. Polis, ilk açıklamalarında gazetecilere sürücü koltuğunda kimsenin olmadığına emin olduklarını söylemişti.

Son olarak NTSB raporuna göre, çıkan yangın otomobilin bilgi- eğlence konsolunda bulunan depolama cihazını ve emniyet kontrol sistemini yok ettiği için arazın hızı, ivmesi, emniyet kemeri durumu gibi bilgiler belirlenemiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler