telegram
Dijital Yaşam

Telegram, Özel Uygulamaları WebZ ve WebK’yı Duyurdu


Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, WebZ ve WebK adlı iki yeni web uygulamasını duyurdu. Yeni Web uygulamaları, Telegram’ın mobil versiyonunda bulunan, animasyonlu etiketler, sohbet klasörleri ve karanlık mod gibi özellikleri kullanıcılara sunuyor.

Hem WebZ hem de WebK uygulamaları aynı hizmeti sunuyor. Aynı işleve sahip bu uygulamaların neden çıkarıldığına dair net bir açıklama yapılmadı. Ama iki uygulamanın da şirket içi rekabeti sürdüreceği düşünülüyor.

Telegram’daki Sesli Sohbetler Özelliği Yenilendi
Detayları Keşfedin

Telegram WebZ ve WebK Nasıl Kullanılır

Yeni çıkan bu iki sürüm, masaüstü bilgisayarların yanı sıra, akıllı telefon ve tablet gibi tarayıcıya sahip herhangi bir cihazda çalışabilir. Telegram’ın web sitesine gidip, uygulamalar sayfasındaki Web Uygulamaları bölümünde bulunan iki web uygulamasından birini kullanabilirsiniz.

Kullanıcılar, her ikisi de benzer özelliklere sahip olan hem Telegram WebZ hem de WebK’yı deneyebilirler. İki sürüm arasında çok ufak farklılıklar mevcut. Örneğin WebZ’de bildirim açılmasını sağlayan bir ayar yok. İlerleyen günlerde bu iki sürümün güncellenmesi bekleniyor.

Şirket yetkilileri iki web sürümün de kullanılabileceğini açıkladıktan sonra, uygulamaların bazı temel özellikler konusunda da kısıtlı olduğunu ve bunların güncelleneceğini bildirdi. Aralarında pek fark olmayan bu uygulamalar, gelecekte farklı bir amaca dönüşebilir mi sorusu merak konusu oldu.

Telegram Uygulamalarını Kullanmaya Başlayın

  • Telegram web sitesini buradan ziyaret edin .
  • Uygulamalar kısmına girin.
  • Web uygulamaları bölümünde bulunan 2 web uygulamasından birini seçin.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler