iPhone-Ventence
Dijital Yaşam

Telegram Kurucusundan iPhone Kullanıcıları için Dijital Köle Açıklaması

Telegramın kurucusu, Pavel Durov, iPhone kullanıcıları hakkında ağır sözler kullandı. iPhone kullanıcıları için dijital köle açıklamasında bulunan Durov, Apple’ın Çin ile ilişkisine yönelik soruşturmasına yorum yaptı ve şirket hakkındaki çarpıcı düşüncelerini söyledi.

Açıklamalar, herkese açık Telegram kanalında paylaşıldı. Apple için yazılım geliştirmenin Orta Çağ’da çalışmak gibi hissettirdiğini söyledi ve iPhone kullanan herkesi dijital köle olarak adlandırdı.

telegram

Telegram, Özel Uygulamaları WebZ ve WebK’yı Duyurdu
Detayları Keşfedin

Durov: Apple O Kadar İyi Telefonlar Üretmiyor

Durov, şirketin sandıkları kadar iyi telefon üretmediklerini de iddia ederek sert açıklamalarına şöyle devam etti:

Pavel Durov

”Apple, müşterilerine aşırı pahalı fakat bir o kadar da eski donanım satmaya çok hevesli. iOS uygulamamızı test etmek için her iPhone kullanmam gerektiğinde Orta Çağ’a geri döndüğümü hissediyorum. iPhone’un 60Hz ekranları, modern Android telefonların 120Hz ekranlarıyla rekabet edemez.”

-Pavel Durov, Telegram Kurucusu

Durov, sözleriyle şirketi topa tutmaya devam etti. Apple’ın müşterilerine eski cihaz ve donanım satmakla kalmayıp, şirketin App Store üzerinden yüklemeye izin verdiği uygulamaları kullanmaya zorladığını ekledi. Verileri yedeklemek için ise iCloud kullanmak gerekiyor. Bu sistemin tamamen Apple köleliğinden başka bir şey olmadığının altını çizdi. Son olarak, bu sert açıklamalardan sonra ne olacak bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler