LG
Dijital Yaşam

Telefon Üretimini Durduran LG’den Güncellmeler için Müjdeli Haber

Geçtiğimiz günlerde ünlü teknoloji markası LG akıllı telefon sektöründen ayrıldığını açıklamıştı. Bununla birlikte şirket akıllı telefon üretiminin Temmuz ayında durduracağını açıkladı. Ek olarak şirket kullanıcılarına bir söz verdi. LG verdiği sözde servis ve destek hizmetinin devam edeceğini açıkladı. Şimdi de bir açıklama yapan şirket, bazı akıllı telefon modellerinin için üç yıllık Android güncellemesi alacağını söyledi.

Yapılan açıklamaya göre 2019 yılı ve sonrasındaki şirket tarafından piyasaya sürülen üst segment grubundaki telefonlar, üç yıl boyunca Android güncellemesi alacak. Şirket tarafından 2019 senesi ve sonrasında piyasaya sürülen üst segment telefonları ise şunlar;

  • G ThinQ serisi
  • V serisi
  • Velvet Akıllı telefonu
  • Wing Akıllı telefonu
Twitter Siber Saldırı Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Twitter’dan 4 Milyar Dolarlık Clubhouse Adımı
Detayları Keşfedin

Bunun dışında şirket üst segment akıllı telefonlarının dışındaki orta ve giriş düzeyindeki telefonların da Android güncellemesi alacağını ifade etti. Ancak o düzeydeki telefonlar sadece iki yıl boyunca Android güncellemesi alabilecekler.

Bu güncellemelere örnek olarak LG Velvet örnek olarak gösterilebilir. Teledon çıktığı anda Android 10 işletim sistemine sahipti fakat şuanda Android 11 güncellemesi alıyor. Bununla birlikte Velvet  Android 12 ve 13 güncellemesini alacak. Ek olarak diğer telefonlarda bu güncellemeleri kullanıcılarına sunacak. Son olarak Bu haftanın başlarında, LG’nin Kore web sitesi, seçilen bazı modellerin de bir Android 12 güncellemesi alacak. Bununla birlikte LG üç yıl sonra tamamen akıllı telefondan sektöründen ayrılmış olacak.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler