Dijital Yaşam

Teknofest’in Düzenlediği Hack İstanbul için Başvurular Açıldı

Dünyanın dört bir yanından gelen siber yeteneklerin mücadele edeceği ödüllü Hack İstanbul yarışması için başvurular açıldı. Teknofest kapsamında T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi yürütücülüğünde düzenlenen yarışmada hackerlar; dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek yaşam siber saldırı senaryolarını deneyimleyecek.

Hackerlar, yarışmaya bireysel olarak veya en fazla 4 kişilik takımlar halinde katılabilecek. Son başvuruların 30 Haziran 2021 tarihine kadar yapılacağı Hack İstanbul, 3 aşamalı olarak gerçekleştirilecek.

deneyap kart

Arduino’ya Rakip Olabilecek Deneyap Kart Satışa Sunuldu
Detayları Keşfedin

İşte Hack İstanbul’un Detayları

Yarışmacılar, 16 Temmuz’da 24 saat sürecek ön seçim aşamasında web güvenliği, kriptografi, adli tıp ve tersine mühendislik gibi farklı alanlardaki becerileri ile meydan okuyacaklar.

Başarılı olan takımlar, 30 Temmuz’da düzenlenecek ikinci etapta farklı zorluk ve karmaşıklık seviyelerine sahip; 18 saatlik CTF yarışmasının hem çevrimiçi hem de çevrimdışı aşamalarını da başarılı bir şekilde tamamlayacak.

Çevrimiçi aşamada ikili analiz, kriptografi, tersine mühendislik, web güvenliği, adli tıp, stenografi, OSINT, cep telefonu ve programlama yetenekleri gibi konular yer alacak. Yarışma, 24-25 Eylül tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek büyük final etabı ile son bulacak.

Son olarak Hack İstanbul’un finalinde CTF’i kazanan ilk 10 takım Teknofest Festivali’nde yarışacak. Böylelikle kazananlar ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alacak.

Ödüllere gelecek olursak; ayrıca birinci olan takım 7.000 dolar, ikinci 4.000 dolar, üçüncü ise 2.000 dolar ödül alacak. Son başvuru tarihi 30 Haziran olan Hack İstanbul’a kayıtlar buradaki adresi üzerinden yapılabiliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler