Spotify
Dijital Yaşam

Spotify’dan İlginç Özellik: Hey Spotify Dönemi Başlıyor

Apple Music, Deezer, YouTube Music gibi rakipleri ile rekabeti her geçen gün daha da kızışan Spotify’ın yeni özelliği sızdırıldı. Platformun kullanımını oldukça basit bir hale getirebilecek olan özelliğin “Hey Spotify” olan adı, tıpkı kendisi gibi ilginç.

Hey Spotify özelliği, bir parça ya da çalma listesini başlatmak için tek ihtiyacı “Hey Spotify” demeye kadar indirgiyor. Geçtiğimiz aylarda ilk kez kodlar aracılığıyla ortaya çıkan özellik şimdi ise Samsung Galaxy S21 kullanıcıları ile test edilmeye başlandı.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Hey Spotify Dönemi Yakında Başlıyor

İlk kez geçtiğimiz aylarda yayınlanan bir Spotify güncellemesi ile ortaya çıkarılan Hey Spotify özelliğinin geliştirildiği, Ocak’ta tanıtılan Galaxy S21 sayesinde adeta resmiyete kavuşmuş oldu. S21 serisinin farklı modellerinden herhangi birini kullanan herkes birkaç basit adımda Hey Spotify’ı test edenler arasına katılabiliyor.

Spotify’ın sadece birkaç gün önce yayınlanan güncellemesinin sürüm notlarında her ne kadar hata düzeltmeleri olduğu aktarılsa da güncelleme ile birlikte S21 kullanıcıları Hey Spotify’ı test etmeye başlayabiliyor.

Kullanıcılara gönderilen bildirimde platform, uygulamanın mikrofona erişimine izin verilmesini ardından ise “Hey Spotify” denerek Spotify’ı eller-serbest deneyimlemeye başlayabileceklerini haber veriyor. Aynı zamanda “Hey Spotify, Favori Şarkılarım’ı oynat.” şeklinde de bir örnek verilmiş durumda.

Spotify

Özellik, Herkesin Kullanımına Ne Zaman Açılacak?

Halen daha test aşamasında olduğu bildirilen özelliğin sadece S21’ler ile test edilebildiği biliniyor. Android işletim sistemi çalıştıran herhangi bir başka cihazda Hey Spotify’a rastlanmazken iOS için aynı güncellemenin yayınlanmasına rağmen atılan adım bulunmuyor.

Apple’ın kendi sanal asistanı Siri’ye Spotify gibi diğer müzik uygulamalarını yönetimi özelliğini yakın zamanda eklemesi üzerine Spotify’dan gelen bu adım oldukça dikkat çekmiş durumda. Aynı zamanda Google Asistan, Alexa ve Siri’nin büyük bölümünü oluşturduğu sanal asistanlar dünyasına Spotify’ın da daha detaylı bir şekilde girmesi bekleniyor. Şirketten içerisinde Hey Spotify bulunan bir akıllı hoparlör bekleyenlerin sayısı da giderek artmakta.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler