Spotify
Dijital Yaşam

Spotify’dan Şaşırtıcı Hamle: Clubhouse’a Rakip Oluyor

Clubhouse ile birlikte yükselişe geçen “Sesli Grup Sohbeti” trendi yaygınlaşmaya devam ediyor. Kısa süre önce Twitter, sesli sohbet konsepti üzerine kurulan “Spaces” özelliğini duyurmuştu. Birkaç gün önce de, bu trendin Facebook versiyonunun görüntüleri ortaya çıkmıştı. Son gelen haberlere göre bu trende katılan yeni isim Spotify.

Aktarılan bilgilere göre Spotify, Betty Labs şirketini satın aldı. Bu şirket, Clubhouse benzeri bir uygulama olan Locker Room isimli uygulamanın yapımcısı. Locker Room uygulaması, canlı sesli sohbet konsepti üzerine kurulu olan ve sporseverlere hitap eden bir uygulama. Uygulamanın teması, genel olarak spor ile alakalı sohbetler üzerine.

facebok

Facebook’un Clubhouse Benzeri Özelliğinden İlk Görüntüler
Detayları Keşfedin

Spotify, Clubhouse’a Rakip Olacak

Locker Room uygulaması şuan için sadece App Store’da bulunmakta. Aktarılan bilgilere göre Spotify, uygulamayı geçici olarak App Store’dan kaldıracak. Sonrasında uygulama üzerinde bir takım düzenlemeler ve değişiklikler yaptıktan sonra, farklı bir isimle markete geri yükleyecek. Ancak yeni ismin ne olacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.

Spotify

The Verge tarafından yayınlanan haberde, Spotify’ın yeni uygulama ile ilgili bir takım detayları paylaştığı aktarılıyor. Habere göre Spotify, yeni uygulamada sadece onaylanmış profillere sahip kişilerin değil, herkesin sohbetlere ev sahipliği yapabileceğini açıkladı. Yani yeni uygulama bu açıdan rakipleri ile benzerlik gösterecek.

Firma, satın almanın ne kadarlık bir tutar ile gerçekleştiği konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı. Yapılan açıklamaya göre yeni uygulama, müzik, spor ve kültürel sohbetler üzerine odaklı olacak. Ayrıca uygulamanın gelecek aylarda Android platformuna da geleceği aktarılıyor. Ek olarak firma yaptığı açıklamada şu sözleri de aktardı:

“Profesyonel atletlere, yazarlara, müzisyenlere, söz yazarlarına, podcast yayıncılarına ve diğer küresel seslere; canlı tartışmalara, soru-cevap etkinliklerine ve daha birçok şeye ev sahipliği yapma fırsatı tanıyacağız.”

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler