Spotify
Dijital Yaşam

Spotify, Artık Apple Watch’da Müzik Çalabiliyor

Eylül ayında Apple Watch‘daki Spotify uygulamasında iPhone’dan bağımsız müzik çalma özelliğinin sonunda test edildiğini öğrenmiştik. Bu özellik, Pandora gibi üçüncü parti servislere halihazırda aylar önce gelmişti. Şimdi ise özelliğin daha geniş bir kitle için yayınlanabileceği gözüküyor.

Macerkopf tarafından yayınlanan bir habere göre bir çok kullanıcı, özelliğin saatlerinde gözüktüğünü bildirdi. Bu, Eylül ayında başlanılan testte yapılandan farklıydı. Haberdeki bir Apple Watch resminde saatte müzik çalma hakkında bilgi veren bir mesaj bulunuyor:

Apple Watch’unuzda Spotify’dan müzik çalmak ister misiniz?

Macerkopf, bu özelliğin beklenildiği gibi Apple Watch’unuzun iPhone’dan uzak olsa bile içerik oynatabilmesini sağladığını belirtiyor. Böylece Apple Watch’daki Spotify uygulaması, iPhone’u kontrol eden bir kumandadan daha önemli bir hale gelmiş oluyor.

Özelliği test eden kullanıcılar, Apple Watch’daki uygulamayı iPhone uzaktayken bile kullanabileceklerini belirtiyor. Müzikler, saatin hücresel veri veya Wi-Fi’a bağlanması sayesinde yükleniyor. Böylece Spotify uygulamasının özellikleri bir hayli arttırılmış oluyor. Hafta sonu boyunca da Spotify, özelliği daha büyük bir kullanıcı kitlesi için yayınladı.

Apple Watch’da çalma özelliğini kullanırken müzik kütüphanenize erişmenizi sağlayan bir “yakında oynatılan” bölümü bulunuyor. Ancak önemli bir eksiklik ise arama özelliğinin bulunmaması. Bu da çalma özelliğini kullanırken belirli bir şarkıyı açmak istediğinizde bu şarkıya sanatçılar veya oynatma listelerinden ulaşmanız gerektiği anlamına geliyor. Neyse ki bu iş için Siri’den yardım isteyebiliyorsunuz.


Kaynak: 9to5Mac

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler