spacex
Uzay ve Havacılık

SpaceX, Dogecoin için Önemli Bir Adım Attı

Elon Musk’ın CEO’su olduğu SpaceX, Dogecoin tarafından finanse edilen bir uyduyu Ay’a fırlatıyor. Dünya para birimlerini değiştirirken, günden güne kripto paralara olan talep artıyor. Şirketler de ürünlerini kripto para cinsinden satın alınmasına yavaş yavaş olanak sağlıyor.

Ay’a gönderilecek olan uydunun adı DOGE-1 olarak belirlenmiş. DOGE-1, Ay’da uzamsal zeka elde etmeyi amaçlayan bir küp şeklindedir. Bu uydu, Geometric Energy Corporation adlı bir şirket tarafından ödenecek ve 2022’nin ilk çeyreğinde bir Falcon 9 roketiyle uçurulacak.

SpaceX

SpaceX Crew-1 Ekibi, 6 Ay Sonra Dünya’ya Ayak Bastı
Detayları Keşfedin

Dogecoin, Uzay Sektörünün Para Birimi Olabilir

Önceleri bir şaka olarak başlayan, ve şimdi çok değerli kripto para birimlerinden olan Dogecoin, son zamanlarda iyice yükselişe geçti. Ani artışlarından dolayı alım satım işlemleri çok fazla yapıldı. Dogecoin’in en büyük destekçisi olan Elon Musk, sosyal medyasında Dogecoin’le ilgili paylaşımları beğenerek, kendisini Dogefather olarak adlandırıyor.

Falcon Roketi

Musk, son olarak Saturday Night Live adlı bir programa katılarak, Ay’a uydu göndermek hakkındaki planlarını konuştu. İzleyicileri oldukça heyecanlandıran Musk resmi görevi, şunları söyleyerek duyurdu:

”DOGE-1’i Ay’a fırlatmaktan heyecan duyuyoruz! SpaceX ticari satış başkan yardımcısı Tom Ochinero.”

-Elon Musk, SpaceX CEO’su

Bu açıklamalar, inişli çıkışlı bir hafta geçiren Dogecoin için iyi bir haber oldu. Ochinero, bu ortaklığın gezegenler arası ticaretin temelini oluşturduğunu ekledi. Geometric Energy Corporation’ın CEO’su ise, bu eylemin Dogecoin’in ilerleyen günlerde uzay sektöründe para birimi olarak kullanılabileceğini düşünüyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler