PlayStation
Dijital Yaşam

Sony’den Mobil Oyuncuları Sevindirecek PlayStation Hamlesi

Oyun dünyasında en popüler oyun serilerini içinde barındıran PlayStation tarafında heyecanlandıran gelişmeler devam ediyor. Ek olarak son dönemde oyun mağazasında bir indirime giden Sony bu sefer de mobil oyuncuları meraklandıran bir haber yayınladı. Bu haberin detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PlayStation Studios’un şu anda California’daki San Mateo veya Los Angeles şehirlerindeki ofisleri için iş ilanları yayınlandı. Bu iş ilanları da şirketin gelecekteki bazı planlarını bir nevi ortaya çıkarttı. İş ilanlarına bakıldığı zaman şirketin bir yönetici aradığı belli oluyor. Ek olarak aranılan yöneticinin iş tanımına baktığımızda ise bazı önemli detaylar hemen göze çarpıyor. 

Steam

Steam, Özel İndirim Kampanyalarına Bir Yenisi Daha Ekledi
Detayları Keşfedin

PlayStation Oyunları Telefonlara Geliyor mu?

Yayınlanan iş ilanlarına göre şirket şu anda mobil cihazlarla ilgili bir yönetici arıyor. İlandaki yöneticinin görevleri ise göze çarpıyor. Yönetici kişinin ilerideki 3-5 yıllık bir zaman dilimi içinde, şirketin mobil ürünlerinin planlamasını yapacak.

PlayStation 4

Ek olarak şirketin ilandaki açıklaması ise şöyle; “PlayStation’ın popüler serilerini mobil cihazlara başarıyla uyarlamak için ekibinize liderlik edeceksiniz.”  İş ilanında yazan bu popüler serilerin hangileri olduğu ise merak konusu. Son olarak Sony, PSP ve PS Vita el konsollarını PS Store’dan kaldıracağını açıklamıştı.

Bu konsollarında piyasadan ne zaman kalkacağı belli oldu. Taşınabilir oyun cihazları yaz aylarında resmi desteğini sonlandıracak. Bu konsolların da yerini mobil cihazlar dolduracağa benziyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler