Aygıtlar

Sony, Yüksek Çözünürlüklü Ses’i Destekleyen Yeni Kulaklığını Piyasaya Sürüyor

Sony, 1000X serisinin tamamen kablosuz modeli WF-1000XM4’ü duyurdu. daha yüksek ses kalitesi ve gürültü engelleme özelliği ile gelen kulaklık, Temmuz ayında Siyah ve Gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeceği ile kullanıcılarla buluşacak.

Önceki nesillere göre daha gelişmiş olan gürültü engelleme özelliği, WF-1000XM4’de yer alıyor. Sony’nin V1 çipi, eski QN1 çipinin gürültü engelleme performansını geliştirirken, daha az güç tüketiyor. Bunun dışında model, gürültü engelleme için çift gürültü sensörü mikrofonlarına da sahip.

Sony Airpeak S1

Sony, Yeni Üst Düzey Airpeak S1 Modelini Duyurdu: İşte Özellikleri
Detayları Keşfedin

İşte Sony WF-1000XM4’ün Özellikleri

WF-1000XM4, ses kodlama teknolojisi LDAC sayesinde artık Kablosuz Yüksek Çözünürlüklü Ses desteği sunuyor. Bluetooth üzerinden yaklaşık üç kat daha fazla veri ileten LDAC, kablolu bağlantıya olabildiğince yakın bir Yüksek Çözünürlüklü Ses keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Bunun dışında Konuş ve Sohbete Başla (Speak-to-Chat) özelliği, kulaklığı çıkarmadan kısa konuşmalar yapabilmenize olanak tanır. Biriyle konuştuğunuz anda, Konuş ve Sohbete Başla özelliği otomatik olarak müziği duraklatır ve ortam sesini duyarak sohbet etmenizi sağlar.

Modelde bulunan Hızlı Dikkat modu sayesinde, dışarıdaki bir sesi dinlemek veya kısa bir şey söylemek istiyorsanız; sesi anında azaltmak ve ortam sesini içeri almak için parmağınızı sol kulaklık üzerine yerleştirmeniz yeterli.

Kutusundan ayrı olarak 8 saat boyunca kullanılabilen kulaklıklar, kutusu ile birlikte ise ekstra 16 saat boyunca kullanılabiliyor. Yani model, toplamda 24 saat boyunca dinleme deneyimi sunuyor. Bunun dışında Sadece 5 dakikalık hızlı şarj ile kulaklık, 60 dakikaya varan çalma süresi sağlıyor.

Bunun dışında Qi uyumlu kablosuz şarj aletlerini destekleyen model, IPX4 sınıfı suya dayanıklılık sayesinde sıçramalara ve tere karşı da dayanıklı. Ayrıca kulaklık ile birlikte “Hey Google” veya “Alexa” diyerek istediğiniz sesli asistanı etkinleştirebilirsiniz.

Ayrıca model ile gelen, çevrenizi saran ses ile bütünleşmenizi sağlayan 360 Reality Audio özelliği, kulaklık ile birlikte dinlediğiniz müziği sanki canlı olarak dinliyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Önümüzdeki ay satışa çıkacak olan ürün, 3 farklı boyutta Gürültü Yalıtımlı Kulaklık Başlığı Uçları ve bir adet USB-C şarj kablosu içeriyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler