Sony Airpeak S1
Aygıtlar

Sony, Yeni Üst Düzey Airpeak S1 Modelini Duyurdu: İşte Özellikleri

Ürettiği aynasız kameraları ile adından sıkça söz ettiren Sony, kamera ve droneları bir araya getirecek yeni Airpeak S1’i tanıttı. Halen devam eden CES konferansında tanıtımı yapılan yeni drone, şirketin hemen hemen tüm kameralarını özel teknolojisi ile taşıyabiliyor.

Drone dünyasında devrim niteliğinde görülen bu adım sayesinde profesyonel kameramanların çok daha iyi çekimler yapabileceği düşünülmekte. Airpeak S1 için özel olarak tasarlanan gimbal’ı ile hemen hemen büyün Sony kameralarını taşıyabilen modelin fiyatı ise oldukça yüksek.

Sony’den İlginç Patent: Gürültü Engelleyici Drone
Detayları Keşfedin

İşte Yeni Airpeak S1’in Tüm Özellikleri

Bir kamera ile birlikte 12 dakika boyunca uçuş yapabilen S1, herhangi bir yüke sahip olmadığında bu süreyi 10 dakika uzatarak 22 dakikaya çıkarabiliyor. Özel Gremsy T3 gimbal ise ayrı olarak satılırken drone, kameraya güç sağlamamakta. Bu da drone ve kamera birlikte kullanılırken kameranın bataryasının dolu olması gerektiği anlamına geliyor.

Airpeak S1 için Yayınlanan Test Videosu

Dünyanın en prestijli teknoloji etkinliklerinden CES’te duyurulan Airpeak S1, Sony’e göre rüzgar direnciyle ön plana çıkmakta. Şirketin verilerine göre 44,7 mil/saat hızdaki bir rüzgara dahi dayanabilen S1, bu yönüyle DJI’ın ürettiği en yakın rakiplerine 2 kat fark atıyor.

Taşıyabildiği profesyonel kameraların haricinde kendi kameralarına da sahip olan Airpeak serisinin en yeni üyesi aynı zamanda kızılötesi telemetreye de sahip. Drone’un uçma, sarsıntısız duruş gibi testleri ise Japonya Uzay Ajansı JAXA tarafından gerçekleştirilmiş durumda.

S1’in JAXA Testleri

Tüm bunlara ek olarak markaya göre 3,5 saniyede 0’dan 50’ye çıkan bir hıza sahip olan Airpeak S1’in maksimum ulaşabildiği hız ise 55,9 kilometre/saat. Bu oranlar ise drone’un herhangi bir yüke sahip olmadığı zaman geçerli olmakta.

Şimdilik sadece iOS ve iPadOS ile birlikte çalışan özel bir uygulamaya da sahip olan S1’in fiyatı ise oldukça yüksek olarak değerlendiriliyor. Birçok kişiye göreyse profesyonel pilotlar için uygun olan bu değer 9.000$ iken özel T3 gimbal ise bu fiyata dahil değil.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler