Snap AR Gözlüğü-Ventence
Aygıtlar

Snapchat’in Geliştiricisinden Dikkat Çeken Yeni AR Gözlüğü Adımı

Snapchat’in geliştiricisi Snap, yeni bir arttırılmış gerçeklik (AR) gözlüğü tanıttı. Dün, Snap CEO’su Evan Spiegel tarafından tanıtılan ürün, çevredeki nesneleri belirleyebiliyor. Bu sayede etraftaki objeleri belirleyen gözlük, sanal nesneleri de bunların üzerine yerleştirebiliyor.

Snap’in paylaştığı videoda, renkli bitkilerin üzerinde çırpınan ve Evan Spiegel’in eline inen sanal kelebekler görünüyor. Bu görüntüler kullanıcıları oldukça heyecanlandırmış durumda. Ayrıca bu ürünün ufak bir detayı var. Bu gözlük henüz satın alınamıyor.

Apple, Özel Arttırılmış Gerçeklik Uygulamasını Yayınladı

Apple, Özel Arttırılmış Gerçeklik Uygulamasını Yayınladı
Detayları Keşfedin

Snap AR Gözlüğü Satılmayacak

Snap AR gözlüğü, çerçeve, dört dahili mikrofona, iki stereo hoparlöre ve yerleşik bir dokunmatik yüzeye sahiptir. Ön kameralar, gözlüğün bakılan nesneleri ve yüzeyleri algılamasına yardımcı oluyor. Böylece grafikler, gerçek dünyayla daha doğal bir şekilde uyum sağlıyor.

AR Gözlüğü Tanıtımı

Yan tarafındaki yüzeyinden dokunmatik olarak kontrol edilebilme imkanı sunan bu yeni model, Snapchat üzerinden paylaşım yapmaya da izin veriyor. Ancak geçmiş modellerin aksine şirket, yeni modeli satmayacak.

Bunun yerine, onları çevrim içi bir uygulama aracılığıyla AR efekt oluşturucularına temin edecek. Bu da gösteriyor ki, bu gözlükler günlük kullanıma henüz uygun değil. Son olarak bu yeni modelin arttırılmış gerçeklik pazarında dikkat çektiği görülüyor. Özel filtreler, efektler ve oyunlar gerçek dünyaya doğal bir şekilde dahil ediliyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler