Dijital Yaşam

Snapchat, Merakla Beklenen Koyu Mod Adımını Attı

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Snapchat, geçtiğimiz saatlerde yeni güncellemesini yayınladı. Hata düzeltmeleri ile birlikte yeni özellikler de getiren güncelleme, aynı zamanda bir süredir beklenen koyu mod desteğini de sunmakta.

Instagram’dan Twitter’a birçok farklı Snapchat rakibi hali hazıda koyu mod özelliğini kullanımda tutsa da platformun bu desteği getirmesi oldukça uzun sürdü. Farklı ve Snapchat’in önermediği yollarla koyu modu uygulamada kullanmaya ise böylelikle gerek kalmamış durumda.

snapchat -icin-fitness-lensi

Eğlenirken Spor Yapmanızı Sağlayan Yeni Snapchat Filtresi Yayınlandı
Detayları Keşfedin

Snapchat Koyu Mod Özelliği Nasıl Aktif Edilir

Yayınlanan güncellemenin sürüm notlarında sadece “Hata düzeltmeleri” ifadesi yer alsa da aynı sürüm ile birlikte koyu mod özelliği de gelmekte. Koyu mod özelliği sadece birkaç adımda aktif hale getirilebiliyorken Snapchat, özellik içerisinde 3 farklı seçenek sunmakta.

  • Uygulama mağazanızı ziyaret edin ve Snapchat’in son güncellemesini yaptığınızdan emin olun.
  • Snapchat uygulamasını açın.
  • Sol üstteki Profil butonuna dokunun.
  • Profil sayfasının sağ üst köşesindeki Ayarlar ikonuna basın.

Snapchat’in diğer platformlara oranla çok daha geniş bir Ayarlar ekranı bulunuyor. Bu noktada güncelleme ile birlikte bu ekrana “Uygulama Seçenekleri” adında yeni bir tanesi daha ekleniyor. Ancak güncellemeyi yapmanıza rağmen Snapchat’i Türkçe kullanıyorsanız bunu görmek mümkün olmayabilir.

Snapchat Videolara Müzik Ekleme Özelliğini Getiriyor!

Eğer Ayarlar’da “App Appearance” ya da “Uygulama Seçenekleri” şeklinde bir kısım göremiyorsanız dahi yapabileceğiniz birkaç basit adım bulunmakta.

  • Snapchat veya cihazınızın ayarları üzerinden uygulama dilini İngilizce olarak ayarlayın.
  • Uygulamayı yeniden başlatın.
  • Yeniden başlatma sonrasında Ayarlar’a geri dönün ve App Appearance’a dokunun.

App Appearance’a dokunduktan sonra ise karşınıza Instagram gibi bazı platformların sunmadığı 3 farklı koyu mod seçeneği çıkmakta.

Match System, Always Light ve Always Dark olarak adlandırılan bu seçeneklerin ilki ile cihazınızın koyu-açık mod durumuna göre Snapchat’i de yönlendirmek mümkün. Always Light, her durumda klasik Snapchat arayüzünü sunarken Always Dark ise tam tersi olarak her an koyu bir Snapchat deneyimi getirmekte.

  • Üç seçenekten kendinize en uygun olanı seçin.
  • Dilerseniz İngilizce yaptığınız uygulama dilini Türkçeye dönüştürün.

Tüm bu adımların sonrasında Snapchat için koyu modu kullanmanız artık mümkün. Snapchat beta kullanıcılarının hali hazırda sahip olduğu özelliğin yakın zamanda uygulama dilini değiştirmeden de erişilebilir olması muhtemel.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler