iTest
Dijital Yaşam

Samsung, iPhone’ları Galaxy’e Dönüştüren iTest Uygulamasını Yayınladı

Apple ile arasındaki rekabeti her geçen gün artan Samsung, tüm gidişatı değiştirebilecek yeni bir adım attı. iTest adında yeni bir web tabanlı uygulama yayınlayan Güney Koreli dev, iPhone kullanıcılarına cihaz değiştirmeden Galaxy deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

iPhone’dan Galaxy’e geçişleri arttırmayı planlayan iTest uygulaması, Samsung’un akıllı telefonlarına sunduğu birçok farklı özelliği deneyimleme imkanı sağlıyor. Bunu tamamen ücretsiz olarak yapan şirkete Apple’ın nasıl bir cevap vereceği de merak konusu.

Samsung, Yeni Galaxy F12 ve F02s Modellerini Tanıttı
Detayları Keşfedin

iPhone’ları Samsung Galaxy’e Dönüştüren Uygulama iTest Nasıl Çalışıyor?

iTest uygulamasını resmi olarak App Store’da yayınlamayan Samsung bunun yerine uygulamayı web tabanlı bir hale getirmiş durumda. Oluşturulan özel web sayfasından erişebilinen iTest uygulaması ile birlikte iPhone’ların içerisinde adeta Android işletim sistemi çalışmaya başlıyor. Bununla birlikte kullanıcılar, Samsung Galaxy’de yaşayabilecekleri deneyimi test etmiş oluyor.

Samsung iTest
Samsung iTest Anasayfası

Samsung Camera’dan Galaxy Store’a birçok Galaxy uygulaması iTest ile birlikte kullanılabiliyor. Aynı zamanda Samsung, Galaxy Store uygulamasına son zamanlardaki Apple-Epic Games davalarına bir gönderme eklemiş durumda.

Galaxy Store’un en üstünde App Store’dan kaldırılan Fortnite ile ilgili bir bilgilendirme ekleyen Samsung tüm bunların haricinde iTest’in daha iyi deneyimlenebilmesi adına sahte aramalar, mesajlar ve bildirimler de göndermekte.

Yakın Zamanda Duyurulan Galaxy A72 ve A52 | Samsung

Tıpkı mağazalardaki gibi Mesajlar ve Arama uygulamalarının içerisinde Samsung tarafından oluşturulmuş sahte sohbetler, çağrılar bulunuyor. Sohbetlerden iTest uygulaması kullanılırken zaman zaman bildirimler de gelmekte. Bunlara rağmen iTest’in sınırlamaları da yok değil.

Keşfedilen sınırlandırmalardan biri, Popüler Uygulamalar adındaki klasörü açmak istediğinizde gerçekleşiyor. Klasöre erişmek isteyen iTest kullanıcılarına bir bildirim gönderen şirket, bildirimde “Endişelenleyin, sevdiğiniz tüm uygulamalar Galaxy’de kullanılabilir. Çünkü dürüst olalım, çoğu Google ürünü ve bu adamlar işinde harika.” ifadesini aktarmakta.

Samsung’un iTest uygulamasını tüm iPhone 12 modellerinin satışa çıktığı Ocak ayında söylediği “Android’den iPhone’a geçişler arttı.” sözlerinden sonra yayınlaması ise dikkatleri üzerine çeken farklı bir konu. iTest’in bunlara rağmen sadece iPhone 7 ve üzeri modellerde çalışması, daha eski modellerde ise “Cihazınız çok eski, belki de değiştirmenin zamanı gelmiştir.” uyarısı vermesi de garip karşılandı.

Yakın zamanda tüm dünyada büyük bir pazarlama kampanyasına dönüşmesi beklenen iTest ile birlikte Samsung mağazalarında iTest’in açık olduğu iPhone modelleri görmemiz dahi mümkün olabilir. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler