Dijital Yaşam

Samsung, Giyilebilir Teknolojileri için One UI Watch’u Duyurdu

Samsung Electronics, yeni akıllı saat işletim sisteminin arayüzünü Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) duyurdu. Samsung, yeni arayüzün Galaxy Watch ve akıllı telefonlar arasındaki deneyimi değiştireceğini de belirtti.

Uzun zamandır Tizen işletim sistemini kullanan üretici, Google ortaklığında yeni One UI Watch işletim sistemini tanıttı. Samsung, One UI Watch’u Google iş birliği ile geliştirildikleri için Galaxy Watch ile Android telefonlar arasındaki etkileşimin daha akıcı olacağını ve daha da fazla uygulamaya erişim sağlanacağını söyledi.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

One UI Watch ile Akıllı Saat Deneyimi Değişiyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni birleşik platform ile birlikte gelen One UI Watch’un tamamen yeni bir akıllı saat deneyimi yaşatacağını da belirtti. Yeni gelen birleşik platform, Google Play’den indirdiğiniz bir uygulamanın doğrudan Galaxy Watch’unuza da indirilmesine imkan verecek.

Bunun yanı sıra; Adidas Running, Calm, Spotify, YouTube Music ve Google Maps gibi popüler üçüncü parti uygulamaların yüklenmesi de artık desteklenecek.

Hem Google hem de Samsung’a göre bu yazılımı kullanan akıllı saatler, Tizen’e kıyasla daha iyi pil ömrü ve daha yüksek performans elde edecek. Samsung, One UI Watch ile birlikte gelen ilk Galaxy Watch’u bu yaz piyasaya sürecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler