Formula 1 Türkiye GP
Otomobil

Resmi Açıklama Geldi: Formula 1 Türkiye GP İptal Edildi

28 Nisan tarihinde Formula 1, 2021’de Kanada Grand Prix yerine Türkiye Grand Prix‘in yapılacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz son birkaç saatte ise Türkiye Grand Prix‘in iptal edileceği konuşuluyordu. Bunun üzerine Formula 1‘den resmi açıklama geldi.

Formula 1‘in sitesinden yapılan resmi açıklamada Türkiye Grand Prix‘in Türkiye’deki artan vakalar nedeniyle iptal edildiğini açıklandı. Eğer iptal edilmeseydi Türkiye Grand Prix, ülkemizde 11-13 Haziran arasında gerçekleştirilecekti.

Formula 1

Formula 1 Yeniden Türkiye’de: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

İşte Türkiye Grand Prix’in İptal Edilmesinin Nedeni

Formula 1 yönetimi, Türkiye GP‘nin seyahat kısıtlamaları nedeniye takimden çıkarıldığını açıkladı. Takvimde ise Türkiye GP yerine Fransa GP ve Steiermark GP (Avusturya) eklendi.

Güncellenen F1 Takvimi

Ülkemizde artan vaka sayıları ve kısıtlamalar nedeniyle geçtiğimiz günlerde İngiltere, Türkiye’yi kırmızı listeye almıştı. Bu da Türkiye’den İngiltere’ye giden kişilerin zorunlu olarak 10 günlük karantinaya girmesine neden oluyordu.

Buna ek olarak, Türkiye GP‘de yarışacak olan yarışçılarının çoğunun İngiltere’de olduğunu düşünürsek; bu kararın nedeni de anlaşılıyor.

Formula 1 Türkiye GP Biletleri

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs nedeniyle Kanada’da 14 günlük karantina ilan edilmişti. Ayrıca Kanada’da uluslararası seyahat kısıtlaması da bulunuyor. Bu nedenle Formula 1‘in yönetimi, 2021’de Kanada Grand Prix yerine Türkiye Grand Prix‘in gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler