Aygıtlar

Qualcomm Tarafından Oyun Konsolu Adımı

Dünyanın en büyük çip ve işlemci üreticilerinden biri olan Qualcomm kendi donanımlarını tasarlamaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan belgelere göre teknoloji devi şirket yakın zamanda karşımıza ilk donanım cihazı olacak el oyun konsoluyla çıkabilir.

Qualcomm Yeni İşlemcisi ile Apple Silikona Rakip Olmayı Hedefliyor

Geçtiğimiz yıllarda Apple ile arasındaki telif hakları davasıyla gündeme gelen Qualcomm, günümüzde birçok farklı akıllı telefona güç vermekte. Amiral gemilerinden uygun fiyatlı modellere kadar birçok farklı modelin işlemcisinde Qualcomm imzası bulunurken şirket bu durumu daha farklı bir boyuta taşımaya hazırlanıyor olabilir.

Bugüne kadar çip, çipset ve işlemciler haricinde kendi cihazlarını üretmeyen Qualcomm, sızdırılan raporlara göre yakın zamanda ilk teknolojik aygıtını tanıtacak. El oyun konsolu kategorisinde devrim yaratacağı düşünülen cihaz aynı zamanda Nintendo Switch’e büyük bir rakip olabilir.

El oyun konsolları dünyasında kullanıcılar için fazla alternatif bulunmazken Qualcomm’un bu noktada üreteceği bir cihaz şirkete oldukça katkı sağlayabilir. Özellikleri bu iddiayı doğuran raporda yer alan yeni cihaz için tahmini çıkış tarihi de mevcut.

Qualcomm’un Oyun Konsolunun Rakiplerinden Olacak Nintendo Switch

Qualcomm Oyun Konsolunun Muhtemel Özellikleri

Ortaya çıkan Qualcomm oyun konsolunun neredeyse bütün detayları sızdırılmış durumda. Boyutlarının tam olarak bilinmediği konsolun ekran boyutunun bilinmesi, ortalama boyutları gösterir nitelikte. Tüm bunlar ise şimdilik birer sızıntıdan ibaret.

  • Nintendo Switch kolları Joy-Con benzeri kontroller
  • SD kart yuvası
  • Android 12 işletim sistemi
  • 5G veri desteği
  • 6.000 mAh batarya
  • 1080p çözünürlüğünde 6,65 inç ekran
  • Soğutma için dahili bir fan
  • Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisi

Nintendo Switch modellerinden bazı keskin noktalarda ayrılan Qualcomm’un oyun konsolu özellikle de yüksek batarya kapasitesi ve 5G desteği ile Nintendo için büyük bir rakip olabilir. 6,65 inç büyüklüğünde ekranına bakıldığında bir akıllı telefon boyutlarında olacağı iddiaları da güçlenmekte.

Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisine sahip olan realme GT 5G’nin fiyatı 430$ iken oyun konsolunun ise yaklaşık olarak 300$ fiyat bandında olacağı düşünülüyor. Bu yılın sonuna kadar piyasaya çıkması beklenen el oyun konsolu hakkında ilerleyen zamanlarda daha fazla bilginin sızdırılması muhtemel.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler