PUBG Mobile
Dijital Yaşam

PUBG, Steam’de Kısa Süreliğine Ücretsiz: İşte Detaylar

Epic Games ile arasındaki rekabet her geçen gün artan Steam, geçtiğimiz saatlerde yaptığı basın açıklaması ile dikkatleri üzerine çekti. Son yılların en sevilen oyunlarından PUBG: BATTLEGROUNDS’u ücretsiz hale getiren popüler oyun mağazasıi bu adımla rakiplerinin önüne geçmeye çalışmakta.

Bir hafta boyunca Steam hesabı bulunan herkese tamamıyla ücretsiz hale gelen PUBG’de bu süre zarfında Steam’a özel yarışmalar da düzenlenmeye başlanmış durumda.

apple

Epic Games ve Apple Davasında Ortaya Çıkan Belge Dikkat Çekti
Detayları Keşfedin

Steam ile PUBG, Ücretsiz Nasıl Oynanır

Ücretsiz Oyun Haftası kampanyasında her hafta başka bir oyunu belirli sürelerde ücretsiz hale getiren Steam, yeni oyunun PUBG olduğunu duyurdu. 16 Ağustos tarihine kadar tamamıyla ücretsiz olan PUBG, sürenin sonunda ise tekrardan ücretli haline dönecek.

Bir haftada kaydedilen ilerlemelerin kaybolmayacağını aktaran Steam, sürenin sonunda PUBG’nin satın alınması durumunda kalınan yerden etmenin mümkün olduğunu da paylaştı. Tüm bunlara ek olarak Steam, PUBG içerisinde Oyun Haftası’na özel yarışmalar da gerçekleştiriyor.

Paraşüt ile 600 metre yol gitmek, toplamda 200 dakika hayatta kalmak gibi basit görevler sonucunda birçok farklı hediye sunan Steam, bu yarışmaların PUBG’yi başka platformlarda oynayan kişilere kapalı olduğunu aktarıyor. Hediyelere bakıldığında ise farklı pantolon ve giysilerden, silah aksesuarlarına birçok hediye yarışma hedeflerini tamamlayanlara verilecek.

Geçen bir haftanın sonrasında ise PUBG eski ücreti ile Steam üzerindeki yerini alacakken oyun mağazası üzerinden oyunu satın almanız halinde tüm ilerlemeleriniz geri yüklenebiliyor. Birçok kişiye göre büyük bir para tuzağı olan bu durum, bazı kişilere göreyse tarihe geçecek bir pazarlama stratejisi konumunda. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler