Otomobil

Porsche’den Elektrikli Arabalar için Tarihi Pil Adımı Geldi

Porsche, bir süredir sunduğu elektrikli araç modelleri ile elektrikli otomobillerin benzinli/dizelli araçlara göre daha yüksek performanslı ve kullanılabilir olduğunu belirlemişti. Aynı zamanda ise Avrupa Birliği’ndeki katı emisyon hedeflerini karşılamak için pil üretiminde Asya’ya olan bağımlılığını da azaltmaya çalışıyor.

Şimdi ise şirket, yeni elektrikli otomobil modelleri üzerinde çalıştığını bir anlaşma ile tekrardan gösterdi. Otomobil markası, elektrikli araçlarının daha yüksek performanslı ve uzun ömürlü olması için Almanya merkezli Customcells ile yeni bir anlaşma imzaladı. Yapılan açıklamada bu anlaşma ile birlikte Porsche ve Customcells birlikteliğinde yeni bir fabrika planlanıyor.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Yeni Bataryalar Daha Kısa Sürede Şarj Olacak

Customcells ile yapılan bu anlaşma ile bataryalar, üretilecek olan otomobillere büyük yenilikler getirecek. Porsche’nin söylediğine göre pillerde anot malzemesi olarak silikon kullanılacak ve bu sayede pillerin enerji yoğunluğu, yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklılığı yükselecek. Ayrıca pillerin daha hızlı şekilde şarj olması da bataryalara getirilecek yeniliklerden biri.

Porsche, Customcells adlı firma ile anlaştı.

Fabrikalardaki üretim için 100 kilovat saat hedeflenmiş durumda. Porsche, bu değerin 1 yıl içerisinde 1.000 adet araçta kullanılabilecek kadar batarya üretilmesi anlamına geldiği belirtti. Tüm bunlar bir araya getirildiğinde ise Porsche’nin yakın zamanda elektrikli otomobiller konusunda çoğu markanın önüne geçeceği düşünülmekte.

Üretilecek olan yeni bataryaların patentinin alınıp alınmayacağı merak konusuyken otomobil devinin Customcells ile gelecekte atacağı diğer adımlar ise heyecanla bekleniyor. Nelerin olacağını ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler