PlayStation 4 Satışları 112 Milyon Adedi Aştı!
Dijital Yaşam

PlayStation Sistemlerinde Tarihi Sorun: Servisler Çöktü

Ürettiği oyun konsolları ile adından sıkça söz ettiren Sony, web sayfasında yaptığı sistem durum güncellemesi ile PlayStation sistemlerinin çöktüğünü açıkladı. Dünya genelinde yaşanan çökmenin ne kadar süreceği ise merak ediliyor.

PlayStation Network Sistem Durumları sayfasındaki “Bazı hizmetlerde sorun var.” uyarısı ile açığa çıkan sorunun servislerin çökmesini sebep olduğu biliniyor. Sorunun neyden kaynaklandığı henüz bilinmezken Twitter’daki PlayStation kullanıcıları, 22.40’dan beri birçok farklı problemin meydana geldiği ve gelmeye de devam ettiğini aktarmakta.

Android 12 ile PlayStation 5 Özelliği Telefonlara Geliyor
Detayları Keşfedin

İşte Yaşanan Sorunun Detayları

İlk başlarda sosyal medyada ortaya çıkan problemde PlayStation kullanıcıları, Network başta olmak üzere oyun konsollarının çoğu özelliğini kullanamadığını paylaşıyordu. Kısa süre içerisinde Sony, PlayStation üzerinden bir açıklama ile “Servisler çöktü.” bildirisini yayınladı.

playstation 5

Çöktü mesajının ardından Sistem Durumları sayfasında tüm detayları paylaşan PlayStation; 21.34’ten beri Store, oyun oynama ve hesap yönetiminde kesintilerin olduğunu belirtiyor. Tüm PS modellerinin etkilendiği sorunun açıklamalarında ise en kısa sürede sorunu çözeceklerini aktarmakta.

Problem hakkındaki detayların önümüzdeki saatlerde belli olması beklenirken sorunun ne kadar devam edeceği ise merak konusu. Yaşanan bu tarz büyük problemlerde Xbox’un da çökmesi alışılmışken Microsoft sistemlerinde bir sorun meydana gelip gelmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler