Dijital Yaşam

PlayStation 5 için İlk Büyük Güncelleme Yayınlandı

Sony’nin en son ki oyun konsolu PlayStation 5 adına kullanıcılar büyük güncellemenin gelmesini bekliyordu. Sony de kullanıcılarının bu bekleyişine bir son verdi. Şirket bugün itibariyle oyun konsolu için 21.01.03.00.00.38-00.00 adlı güncellemesini yayınladı. Yayınlanan bu güncelleme PlayStation 5 için gelen ilk büyük güncelleme oldu.

Ek olarak, Sony, konsol sahiplerine 21.01.03.00.00.38-00.00 güncellemesinin detaylarını da paylaştı. Güncelleme ile birlikte eski nesille oyun paylaşma, oyun oturumuna katılma isteği gibi birçok özellik konsola gelmiş oldu. Fakat 21.01.03.00.00.38-00.00 güncellemesi yanında daha önemli bir özellik getirdi.

Apple Uptown Store

Türkiye’deki Apple Store’lar Kapanıyor: İşte Sebebi ve Tarihi
Detayları Keşfedin

PlayStation 5 Güncellemesinin Detayları

Piyasadaki neredeyse bütün konsolların ortak sorunlarından birisi depolama alanı. Son dönemlerde PlayStation 5 kullanıcıları da bu durumdan şikayet ediyordu. Fakat yeni yayınlanan güncelleme ile Sony, bu derde büyük oranda çözüm getirdi.  Yeni gelen destek sayesinde kullanıcılar,  bundan sonra PlayStation 5 oyunlarını konsolları ile uyumlu olan harici depolama alanlarında tutabilecek.

PlayStation 5

PS5 oyunlarını konsol uyumlu harici depolama alanlarına yükleme, yeniden indirmek veya diskten kopyalamaya göre çok daha büyük kolaylık sağlıyor. Fakat harici diske gönderilen oyunların oradayken oynanmadığını belirtelim. Fakat kullanıcıların harici diskte duran oyunları otomatik olarak güncellenecek. Bu sayede kullanıcıların harici diskteki oyunları her zaman güncel kalacak. Son olarak 21.01.03.00.00.38-00.00 güncellemesi ile konsola gelen diğer özellikler de şunlar;

  • Oyun oturumlarına katılma isteği.
  • Oyun sohbetini devre dışı bırakma ve oyuncu seslerini ayarlama.
  • PS4 ve PS5 kullanıcıları arasında ekran paylaşımı sağlayacak olan Cross-generation Share Play.
  • İyileştirilmiş oyun menüleri.
  • Oyun kitaplığı özelleştirme.
PlayStation 5

21.01.03.00.00.38-00.00 güncellemesi ile konsola gelen bir önemli özellik daha var. O da oyun güncellemelerini önceden indirme. Eğer ön indirme yapmak istediğiniz oyun, geliştiricisi tarafından destekleniyorsa, “otomatik güncellemeler” ayarını etkinleştirip güncellemeleri önceden indirebilirsiniz. PlayStation 5’in ilk büyük güncellemesinde konsola eklenen özellikler bunlardı.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler