Dijital Yaşam

Opera, Mobil Cihazlar için Oyun Odaklı Yeni Tarayıcısını Tanıttı

Popüler tarayıcılardan Opera, mobil platformlar için yeni tarayıcısını tanıttı. Oyun odaklı bir tarayıcı olan yeni Opera GX, oyuncular için birçok yeni özellik barındıran, özel bir kişiselleştirilebilir arayüz ile geliyor.

Dünyanın ilk oyun odaklı mobil tarayıcısı Opera GX’in arayüzünde; önerilen siteler, yakın zamanda yayınlanacak oyunların bulunduğu bir takvim, oyun indirimleri ve Hızlı Eylem Düğmesi öne çıkıyor.

İşte Dünyanın İlk Oyun Odaklı Mobil Tarayıcısı Opera GX’in Özellikleri

Yeni Opera GX, oyuncular için geliştirilmiş, ve kullanıcıların kişiselleştirebileceği özel bir tasarımı ile geliyor. Kullanıcılar, dört farklı renk arasından dilediğini seçerek tarayıcılarının tasarımlarını değiştirebiliyorlar.

Yeni Opera GX’in öne çıkan özelliklerinden biri olan GX Corner’dan bahsedecek olursak özellik, tarayıcının ana ekranında oyun ile ilgili gelişmelerin yer almasını sağlıyor. yer alıyor. GX Corner’da oyun haberlerinin yanı sıra oyunlardaki fırsatlar da yer alıyor. Böylelikle oyuncular, oyunlarla ilgili gelişmeleri doğrudan tarayıcılarından görüntüleyebiliyorlar.

Bunlara ek olarak tarayıcı, Hızlı Eylem Düğmesi (FAB) isimli bir özellik ile geliyor. Böylelikle bu özellik ile kullanıcılar, tek bir düğmeye tıklayarak; favori siteleri arasında gezebiliyor, web siteleri arasında geçiş yapabiliyor.

Ayrıca ortaya çıkan iddialara göre Opera GX, NVIDIA GeForce NOW ve Microsoft xCloud gibi bulut oyun servisleri; için optimizasyonlar içererek, bu servislerin mobil platformlarda daha iyi performans göstermesini sağlıyor. Ancak iddialara göre şirket; App Store bulut oyun servislerini, ve bununla ilgili uygulamaları kabul etmediği için bu özelliğini açıklamadı.

Son olarak Opera GX’in mobil versiyonu, masaüstü versiyonu ile sitelerinizi senkronize edebiliyor. Ayrıca şirket, Opera GX’in mobil sürümünün beta test aşamalarına başlandığını duyurdu. Opera GX’in, Beta 1 sürümünü Android’te test etmek için buraya tıklayabilir; ayrıca iOS’ta test etmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler