oculus
Aygıtlar

Oculus, Quest 2 için Beklenen Özelliğin Testlerine Başladı

Facebook’un Oculus VR’ı satın almasının ardından uzun zaman geçti. Sanal gerçeklik üzerine yatırımlar yapan şirket süreç içerisinde farklı VR başlıkları modellerini tanıttı. Şimdi de, Oculus Quest 2 modeli üzerinde yeni bir özellik test ediyor.

Şirket, Oculus Quest 2’nin Air Link yardımıyla bilgisayar VR oyunlarını kablosuz bir şekilde oynanabilmesi için çalışmalar yapıyor. Yeni güncelleme ayrıca yerel 120 Hz desteği ve yeni Infinite Office özellikleri sunabilir. Infınıte Office, sanal gerçeklikte ofis ortamında çalışmayı sağlıyor.

Oculus Quest, Çoklu Oyuncu Desteğine Kavuşuyor
Detayları Keşfedin

Kablosuz Oyun Oynama Seçeneği

Facebook’un 299$’lık Oculus Quest 2 cihazı, V28 yazılımıyla güncellendikten sonra Air Link, kullanıcılara USB-C kablosuyla, hareket etme özelliği sağlayacak. Bu güncelleme, kabloya bağlı olmadan oyunları rahat şekilde oynamaya olanak sağlıyor.

Oculus Quest 2

Bu güncelleme ilk başta deneme amaçlı olarak sunulacak. Oculus’a göre, oyun oynama alanınız ve yönlendiriciniz, 6 metre mesafe içinde olması gerekiyor. Ardından PC uygulamasındaki beta ayarlarından Air Link’in açılması gerekiyor.

Cihaz, belirli oyunlar için 90 Hz yenileme hızı sunuyor, ancak güncellemeden sonra uygulamalar için 120 Hz’e kadar yenileme hızını sağlayacak. Şuan yeni güncellemeyi kullanan herhangi bir uygulama yok ve Oculus başlıklarına ilerleyen günlerde gelebilir.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler