Aygıtlar

Nokia, Kablosuz Kulaklık Adımını Attı: İşte Lite Earbuds Özellikleri ve Fiyatı

Son yıllarda yeni nesil teknolojiye ayak uyduramadığından kötü süreçler geçiren Nokia, gerçekleştirdiği online etkinlikte yeni cihazlarını duyurdu. 5G dünyasına giriş yaptığı akıllı telefon modelleri haricinde birkaç yıldır merakla beklenen kablosuz kulaklık adımı da etkinlikle birlikte atılmış oldu.

Nokia Lite Earbuds adındaki kulaklıklar uygun fiyatına rağmen sunduğu dikkat çekici kHz değerlerine sahip sürücüsü ve pil ömrüyle daha şimdiden ilgi görmeye başlamış durumda. İki farklı renk içerisinde gelen kulaklıkların adındaki “Lite” ifadesi ise normalden daha farklı bir anlam taşımakta.

Nokia'ın Yeni Akıllı Telefonu Nokia 6.4'ün Tasarımları Ortaya Çıktı

Nokia’nın Yeni Akıllı Telefonu Nokia 6.4’ün Tasarımları Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

Nokia Lite Earbuds Özellikleri ve Fiyatı

Yeni kablosuz kulaklık tasarım konusunda her yeni model ile birlikte daha da alışmaya başladığımız bir şekilde karşımıza çıkıyor. “Lite” sözcüğünün anlamını karşılayan küçük ve kompakt bir şarj kutusu sunan kulaklığın mikrofon kalitesini arttıran uzun bir tutuş alanı bulunuyor.

Müşterilerin kulaklarına göre ayarlanmış üç farklı silikon ucu da beraberinde getiren Lite Earbuds, iki farklı renk seçeneğine sahip. Mavi ve siyah olan bu seçeneklere göre kulaklığın üst kısmındaki ışık detayı değişiyor. Kutunun üzerinde ise Nokia logosu haricinde şarj durumunu ifade eden 4 nokta bulunmakta.

Hareket anında şarj edebileceğiniz şarj kutusuna yatay ve çapraz şekilde konumlandırılan kulaklıkların ana güç kaynağı ise USB-C. Beraberinde verilen USB-C kablosu sayesinde hızlı şarj desteğine de sahip olan Nokia Lite Earbuds, aynı zamanda Bluetooth 5.0 teknolojisine sahip.

20 Hz ile 20 kHz aralıklarını kapsayan 6 milimetrelik bir sürücüye sahip olan kablosuz kulaklıklar, kullanıcılarına iyi bir ses kalitesi vaat etmekte. Bluetooth 5.0 çipi sayesinde de bağlı olduğu cihaza karşı geniş bir kapsama alanı elde eden Lite Earbuds, 400 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip.

Şarj kutusunun içerisindeki bu batarya, toplamda 36 saat boyunca dinleme süresi sağlıyor. Her kulaklığın 6 saatlik şarjsız kullanımı bulunduğu göz önüne alındığında ise ayrı ayrı kullanımda 12 saatlik kesintisiz müzik çalımı mümkün oluyor. Yeterli ve bazı kişilere göre yüksek olarak görülen bu sürelere rağmen kulaklığın fiyatı da dikkat çekmekte.

70€’dan Avrupa’da satışa sunulacak olan Nokia Lite Earbuds’un Türkiye fiyatı net bir şekilde açıklanmasa da vergiler haricinde 700 TL bandında olması bekleniyor. Tahmini vergilerle birlikte 1.000 TL’ye ulaşan bir fiyatı olması muhtemel kulaklığın satışa çıkış tarihi ise belirsiz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler