Dijital Yaşam

Netflix’ten E-Ticaret Adımı: Netflix Shop

Yıllardır ürettiği orijinal yapımları ile dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından biri olmayı başaran Netflix, geçtiğimiz günlerde yeni bir basın açıklaması yaptı. Her geçen gün artan rakipleri arasında öne geçmek isteyen şirket, bu açıklama ile birlikte e-ticarete başlamış oldu.

Netflix Shop adında sanal bir mağaza açtığını duyuran sevilen platform, burada en sevilen orijinal yapımları için hazırlanan özel giysileri ve çok daha fazlasını müşterilerle buluşturacağını aktardı. Mağazadaki ilk ürünler ise daha şimdiden satışta.

netflix

Haziran Ayında Yayınlanacak Netflix Yapımları Belli Oldu
Detayları Keşfedin

İşte Netflix Shop İçerisindeki İlk Ürünler

Abonelerinin çok sevdikleri hikayeleri onlarla buluşturmaktan büyük bir haz duyduklarını aktaran Netflix, artık bu hikayelerin her an dileyen herkesle olabilmesini sağlamak için böyle bir adımın atıldığını paylaştı. Tüm bunlar Netflix aboneleri tarafından ilgiyle karşılanırken Shop’un kritik bir eksiğinin olduğu düşünülüyor.

Netflix Shop

İlk saatlerinde dahi birçok sipariş almayı başaran Netflix Shop, şu an sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. ABD dışına sipariş alınmazken bu durum binlerce kişi tarafından tepkiyle karşılanmış durumda.

Yüksek çoğunluk Netflix gibi bir şirketin Shop’a sadece ABD ile başlamasının bilerek yapılmış siyasi bir durum olduğunu düşünürken şirket, yakın zamanda tüm dünyadan sipariş alacaklarını aktarmakta.

Netflix Shop’un İlk Ürünlerinden Biri

Sadece Amerika’da olmasına rağmen tüm dünyadan erişilebilenin Netflix Shop’un fiyatları ise ABD’de yaşayan kişilere göre uygun. Türkiye’de ise fiyatların güncel kur ile birlikte 250 TL’den başlaması bekleniyor.

Mağazada şimdilik sadece kıyafetlerin olduğu görülürken yakın zamanda bileklik, küpe ve şapka gibi aksesuarların da satışa sunulacağı paylaşılan bilgiler arasında. Netflix’in ilk e-ticaret adımının rekabeti nasıl etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
1

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler