netflix
Dijital Yaşam

Netflix, Yeni Özelliğini Duyurdu: Bir Şeyler Oynat

Dünya üzerinde 207 milyon üyesi bulunan Netflix’in yeni özelliği Bir Şeyler Oynat seçeneği kullanıcılara tanıtıldı. Netflix, film ve dizi arayışına son vermek amacıyla tasarlanan bu özelliği yavaş yavaş tüm dünyadaki kullanıcılara açıyor.

Bir Şeyler Oynat düğmesine basıldığında, kullanıcıların daha önce izlediği içeriklere göre belirlenen rastgele film ya da diziler ekranda açılacak. Ayrıca Başka Bir Şey Oynat seçeneği de, yeni içerikler ya da kullanıcıların listelerindeki dizi ve filmleri izlemesine olanak sağlayacak.

Netflix

Netflix, Şifre Paylaşanları Engellemek için İlk Adımı Attı
Detayları Keşfedin

Netlix ‘in Yeni Özelliği Arayışa Son Veriyor

Platformun yeni özelliği, kullanıcıların zevkine göre rastgele bir içerik koyuyor ve kullanıcılar memnun olana kadar da önermeye devam ediyor. Bu sayede film ya da dizilere saatlerce aramadan ulaşılabilecek. Bu özelliğin yeni bir şeyler keşfetmek ya da yarım kalan dizi ve filmleri izlemek için uygun olacağı düşünülüyor.

netflix
Bir Şeyler Oynat Seçeneği

Özellik, herkesin kullanımına ilerleyen günlerde açılacak. Bir Şeyler Oynat seçeneğinin konumu cihaza göre yer değiştirebilir. Bu özellik, profil adının altında, Netflix ana sayfasının 10. satırında ya da ekranın sol tarafındaki gezinme menüsünde yer alacak.

Ekran okuyucu kullanan üyeler için de Bir Şeyler Oynat özelliği, metin okuma işlevini tam olarak destekliyor. Buna erişmek için Erişilebilirlik yardım merkezi tuşuna basıp oradaki adımlar takip edilerek yeni özellik etkinleştirilebilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler