Dijital Yaşam

Monster Notebook, Türkiye Fiyatlarında Artış Olabileceğini Açıkladı

Bu yıl 21. yaşını kutlamaya hazırlanan Türk bilgisayar markası Monster, geçtiğimiz saatlerde yeni bir basın duyurusu yayınladı. Duyuruda COVID-19 ile birlikte başlayan çip krizinden bahseden şirket, sonrasında ise bu krizin yakın zamanda fiyat artışına sebep olabileceğini aktardı.

Şirketlerin üretim durdurmasına dahi yol açan krizde Monster’ın da böyle bir adım atacağı düşünülse de durum öyle olmadı. Henüz gerçekleşmeyen artışa ek olarak teknoloji şirketi, diğer markaların da böyle bir artış yapmak zorunda kalabileceğinden de bahsetti.

Monster Notebook

Monster Notebook, Yeni Tulpar Serisini Satışa Sundu
Detayları Keşfedin

Beklenen Fiyat Artışı Neden Gerçekleşecek

Özellikle de oyuncular tarafından tercih edilen modelleriyle tanınan şirket, yaptığı açıklamasında çip krizinin hemen hemen herkesi etkilediğini açıkladı. 2020’de COVID-19 ile birlikte milyonlarca fabrikanın durduğu dönemlerde başlayan kriz, yavaş yavaş diğer cihaz parçalarında da yaşanmaya başlıyor.

Monster Notebook

Ekranlar, VRAM gibi parçalarda da görülmeye başlanan krizin çözülmesinin ise 2022’ye kadar mümkün olmadığı ön görülmekte. Aynı zamanda evlerde kalmaya başlayan kişilerin uzaktan eğitim, iş gibi konularda teknolojik cihazlara yönelmesi de kriz çözümünü zorlaştıran konulardan biri.

Bu noktada birçok farklı şirket gibi fiyat artışı yapmak zorunda kalabileceğini açıklayan Monster Notebook, henüz değişiklik yapmayan her üreticinin yakın zamanda böyle bir adım atacağını bildirdi. Henüz net olarak artışın gerçekleşeceğini belirtmeyen şirketin ne oranda bir yükseliş yapacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Monster Notebook

Monster tarafından yapılacak artışın büyüklüğü haricinde üretime ara verilip verilmeyeceği de merak edilirken şirketin böyle bir planı olmadığı biliniyor. Otomobil üreticilerinden gelen üretim durdurma haberleri şimdiye dek neredeyse hiçbir teknoloji şirketinden duyulmamıştı.

Sevilen bilgisayar üreticisinin haricinde Apple da çip krizinden kaynaklandığı düşünülen bir fiyat artışı ile geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. İlerleyen zamanlarda krize bağlı olarak hangi şirketlerin artış yapıp yapmayacağı ise cevabı merakla beklenen sorulardan biri.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler