Apple

Mini LED’e Sahip Yeni iPad Pro’nun Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

Uzun bir süredir Mini LED teknolojisine sahip olması beklenen yeni iPad Pro‘nun bu yılın ilk yarısında tanıtılacağı idda ediliyor. Daha önceden yeni iPad Pro modelinin Şubat veya Mart ayında tanıtılacağı iddaları bulunuyordu, ancak bu iddalar asılsız çıkmıştı. Şimdi ise bu iddalara bir yenisi eklendi.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir rapora göre; Mini LED teknolojisinin tedariğinde, bir takım sorunlar yaşandığı ortaya çıkmıştı. Buna rağmen ortaya çıkan yeni iddalar; Mini LED teknolojisine sahip olacak iPad Pro’nun, bu ayın sonlarında tanıtılması bekleniyor.

MacBook

Küresel Çip Krizi Nedeniyle iPad ve Mac Modelleri için Kötü Haber
Detayları Keşfedin

İddalara Göre Yeni iPad Pro, Nisan Ayının İkinci Yarısında Geliyor

İddanın detaylarına inecek olursak yeni iPad Pro, bu ayın ikinci yarısında (15 Nisan’dan sonra) tanıtılacak. Ayrıca modeller, iki farklı boyuta sahip olacak. Daha yüksek kontrast oranlarına ulaşabilecek, ve daha parlak bir görünüm sunacak olan Mini LED ekran; fiyatı 11 inçlik modele göre daha yüksek olan 12.9 inçlik modele özel olacak.

iPad-Pro

Bunun dışında, Mini LED ekranlardaki tedarik sorunlarından dolayı 12.9 inçlik model; birkaç ay daha geç satışa çıkacak. Ya da tıpkı M1 işlemcili Mac’lerdeki gibi bir aylık tedarik süresi sonunda müşteriye teslim edilebilecek.

Ayrıca bir başka iddaya göre yeni iPad Pro’nun; daha iyi kamera özelliklerine, ve USB-C bağlantı noktası yerine daha yüksek hızlara ulaşabilen Thunderbolt / USB-4 bağlantı noktasına sahip olacağı da gelen iddalar arasında. Bunun dışında yeni iPad Pro, diğer iPad modellerinde kullanılan A serisi işlemciler yerine; Apple silikon Mac’lerde kullanılan M serisi işlemciler ile gelebilir.

Yeni Nesil iPad Pro
4. Nesil iPad Pro

Apple’ın, yeni ürünlerini tanıtmak için özel bir etkinlik mi düzenleyeceği; yoksa tıpkı şimdiki iPad Pro’yu geçen sene tanıttığı gibi bir basın bülteniyle mi duyuracağı ise şimdilik bilinmiyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
1
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler