Aygıtlar

Mini-LED Ekranlı LG Televizyonların Çıkış Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz zamanlarda telefon üretimini sonlandıran LG, yeni televizyonları için ilk tarihi paylaştı. Önümüzdeki ay dünya genelinde satışa sunulacak modeller arasında 8K QNED99, QNED95 ve 4K QNED90 yer alıyor. Kullanıcıların bu modelleri 65 inç-86 inç boyut seçenekleri arasında satın alabileceği aktarıldı.

İlk olarak Kuzey Amerika’da piyasaya sunulacak modellerin sonrasında diğer ülkelerdeki yerini alacağı açıklandı. Ayrıca LG’nin belirttiğine göre yeni ekran teknolojisi Mini-LED, LCD televizyonlardan 10 kat daha iyi kontrast imkanı sağlıyor olacak.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Fiyatlarda Kritik Artış Bekleniyor

Bu yeni modellerde sunulan daha iyi kontrast seviyesi sayesinde ekran deneyiminin artacağını söylemek mümkün. Yeni modellerin net satış fiyatları henüz açığa çıkmasa da kaynaklar televizyonların satış fiyatlarının yüksek olacağını belirtiliyor.

Sızıntılara göre 75 inçlik 8K QNED99, 5.000 dolar, 86 inçlik model 8.000 dolar, 86 inçlik 4K QNED90 ise 4.000 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. Üst düzey görüntü kalitesi vadeden modellerin önümüzdeki aylarda Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Daha öncesinde 12,9 inç iPad Pro modelinde de gördüğümüz yeni mini LED ekran teknolojisine sahip LG televizyonlarının yurt dışı fiyatları baz alınırsa, bu yeni modellerin Türkiye’de de yüksek fiyatlı olacak biçimde alıcıya çıkarılacağı şimdiden öngörülebilir.  

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler