Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları
Dijital Yaşam

Microsoft’tan Windows için Devrim Niteliğinde Hamle!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft, Windows işletim sistemine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Özellikle de Windows 10’u tasarımsal açıdan çok daha iyi bir hale getirmeyi hedefleyen şirket bu yolda devrim niteliğinde bir adım atmaya hazırlanmakta.

Microsoft, Surface Pro 7+ Tabletini Duyurdu
Microsoft Surface Pro 7+ | Microsoft

Geçtiğimiz günlerde, yayınladığı güncellemede oluşan problemler ile bir süredir gündemden düşmeyen Microsoft, saatler önce yeni bir güncelleme daha yayınladı. 21343 yapı numarasına sahip olan bu yeni güncelleme, bahsedilen tüm problemleri çözmeyi vaat ediyor.

Ancak bunun haricinde 21343 güncellemesinin Windows kullanıcıları ve Windows tarihi için kritik bir başka önemi daha bulunmakta. Güncelleme notlarında ortaya çıkan ve sonrasında güncellemeyi gerçekleştiren kişiler tarafından gözlemlenen bir başka yenilik, Microsoft için büyük bir adım niteliğinde.

Dosya Gezgini’nde bulunan tüm simgeler başta olmak üzere daha birçok farklı simgeyi yeniden tasarlayan şirket, bir süredir üzerinde çalıştığı Windows 10 görünüm değişimi hedefinde kritik bir kilometre taşını daha geride bırakmış durumda.

Yeni Windows 10 Simgeleri | Microsoft

Simge Değişimleri Bununla Sınırlı Kalmayacak

Dosya Gezgini’ndeki simgeleri baştan aşağıya yenileyen Microsoft ek olarak Geri Dönüşüm Kutusu’nun da görünümünü değiştirdi. Simgelerin genel değişim hatlarına baktığımızda bizleri yandan bakışa göre önden görünüş karşılıyor.

Geri Dönüşüm Kutusunun haricinde cihazda USB bellek bağlantısının olduğunu ifade eden simge de tıpkı diğerleri gibi yandan görünüşü yerine önden görünüşü ile yenilendi. OneDrive klasör simgelerini de değişimin içerisine dahil eden şirket aynı zamanda bu konuyla ilgili dikkat çeken bir açıklama da yaptı.

“Tahmin edebileceğiniz gibi Windows’da daha birçok simge var ve bunlar zamanla güncellenmeye devam edecek.”

-Amanda Langowski, Microsoft Windows 10 Insider Lideri

Microsoft’tan gelen açıklamaya göre şirketin görünüm değişimleri şimdilik bir başlangıç. Yakın zamanda çok daha fazla simge değişimiyle karşımıza çıkacağını açıklayan Microsoft’un simge değişimleri haricinde Windows 10 için büyük yenilenme planlarının olduğu da bilinmekte. Nelerin olacağını ise ilerleyen zamanlarda yayınlanacak yeni güncellemeler gösterecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler