Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları
Dijital Yaşam

Microsoft’tan Windows 10X için Üzücü Haber

Teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz saatlerde yaptığı basın açıklaması ile merakla beklenen Windows 10X’in iptal edildiğini açıkladı. Başarısız olan projedeki bazı özellikler ise Windows 10’a entegre edilecek. Redmond firması da ek olarak Windows Insider programının Geliştirme kanalındaysanız bu özelliklerden zaten Windows 10’un çekirdeğinde bulunduğunu belirtti.

Windows 10X’in iptali büyük hayal kırıklığı yaşatırken Windows 10’un yeni özellikler alacak olması birçok kişiyi sevindirmiş durumda. Eylem Merkezi’ndeki kaydırma hareketleri de dahil Windows 10’a gelecek yeni tasarımın kod adı Sun Valley olarak adlandırıldı ve bu yılın ilerleyen zamanlarında piyasaya sunulması bekleniyor.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Microsoft, Windows 10X Projesini Rafa Kaldırıyor
Detayları Keşfedin

Duyuruda Sun Valley’dan Bahsedilmedi

Microsoft yalnızca, Windows 10X’in piyasadan çekildiğini ve bazı özelliklerinin Windows 10’a aktarılmasından bahsederken, muhtemelen yeni işletim sisteminin en dikkat çekici özelliklerinden biri olan tasarımına yönelik bir ipucu vermedi. Ancak buna rağmen kod adı sızdırılan tasarımın Windows 10’a getirileceği neredeyse kesin.

Windows 10 Görev Çubuğu'nun Geç Kalınan Özelliği Duyuruldu

Şirketin daha önce aktardığı bilgilere göre Windows 10X, Windows’un yeni ve en modern sürümü olacaktı. Özellikle de dokunmatik hareketler desteği ile dikkat çeken yeni işletim sistemi için belirtilen hedefler gerçekleştirilemedi. Bunun sebebi olarak Windows 10X’in Win32 olmadan çalıştırılamaması belirtildi.

Daha önceki Windows RS ve Windows 10S projelerinin de benzer sebeplerden sona erildiği bilinirken şirketin yakın gelecekte geliştirilecek bir işletim sistemiyle ilgili yeni bilgiler açıklamayacağı öngörülebilir. Tüm bunların haricinde ilerleyen zamanlarda Sun Valley hakkında daha fazla bilginin paylaşılması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
1
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler