Dijital Yaşam

Microsoft, Yeni Etkinliğinin Tarihini Duyurdu: Windows 11 Geliyor

Microsoft, geçtiğimiz saatlerde yeni etkinliğinin tarihini duyurdu. Windows için yeniliklerin tanıtılacağı belirtilen etkinlikte, büyük ihtimalle bir Windows 10 güncellemesi yerine Windows’un yeni bir sürümü tanıtılacak.

24 Haziran, yerel saat ile saat 11’de gerçekleştirilecek olan etkinlik, Türkiye saatiyle 18’de başlayacak. Üstelik etkinlik, internet üzerinden izlenebilecek.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Microsoft’tan Windows 10X için Üzücü Haber
Detayları Keşfedin

Windows Etkinliği’nde Neler Tanıtılacak

Şirket, Twitter üzerinden etkinliğin kapak fotoğrafını da paylaştı. Fotoğrafta, şimdiki Windows logosundan çok Microsoft logosuna benzeyen bir logo yer alıyor. Buna ek olarak şirket, önceki etkinliklerinden farklı olarak etkinliğini, bu sefer saat 11’de gerçekleştirecek.

Buna ek olarak Microsoft’un yöneticilerinden Yusuf Mehdi de Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda; yeni bir Windows sürümü için, Windows 95’den beri hiç bu kadar heyecanlanmadığını belirtti. Üstelik Mehdi, aynı paylaşımda 24 Haziran’ı da işaret etti.

Bunun dışında geçtiğimiz haftalarda da Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, çok yakında Windows’un yeni bir döneme geçiş yapacağını; ve önümüzdeki günlerde Windows’un son on yıldaki en büyük yeniliğinin tanıtılacağını açıklamıştı.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Tüm bunlar, Microsoft’un yeni bir işletim sistemi sürümü tanıtacağının göstergesi. Hatta etkinliğin saatinden bile bu sürümün Windows 11 olduğu anlaşılabiliyor. Bu nedenle de etkinliğin, çoğunlukla Windows 11 odaklı olacağı tahmin ediliyor. Etkinlikte Windows 11 dışında ne tür yeniliklerin tanıtılacağı ise henüz şimdilik belirsiz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
2
🥳 HEYECANLI
3
👻 ŞAŞIRTICI
2
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler