Dijital Yaşam

Microsoft xCloud, Kullanıcıların Erişimine Açıldı

Xbox kullanıcılarının uzun süredir beklediği bulut temelli oyun servisi xCloud, iOS ve PC cihazlarında kullanıma sunuldu. Xbox oyunlarının internet üzerinden oynanmasına imkan veren xCloud, Xbox oyun kolunun yanında üçüncü parti oyun kollarını da destekleyecek.

Eylül 2020’de Android cihazlar için erişime açılmış olan xCloud, artık Xbox Series S ile değil Xbox Series X ile destekleniyor. Yani xCloud’tan oynanan oyunlarda artık daha hızlı yükleme süreleri ve daha yüksek çözünürlükle karşılaşacağız.

En Yeni Apple Etkinliği Açıklandı: İşte Tarihi
Detayları Keşfedin

Xbox Game Pass Sahipleri Artık xCloud’u Kullanabilir

Kullanıcıların servisi kullanmaları için Xbox Game Pass Ultimate abonesi olması ve yüksek hızlı Wi-Fi ya da mobil bağlantıya sahip olması gerekiyor. xCloud, gerekli koşullar sağlandığında 1080p’de 60FPS görüntü verebilecek.

Microsoft tarafından paylaşılan bilgilere göre xCloud platformu EdgeChrome ve Safari internet tarayıcılarında kullanılabilecek. xCloud’ın iOS versiyonu olmadığı için xCloud, Safari üzerinden kullanılacak.

Şu anda 22 ülkede bu özellik desteklenen bu özellik ne yazık ki şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor. Ancak bu yönde çalışmalar olduğu resmi olarak açıklandı. Ülkemize ne zaman geleceği hala merak konusu.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler