Dijital Yaşam

Microsoft, Windows’da Adobe Flash’ı Tamamen Kaldırmaya Hazırlanıyor

Adobe’nin Flash’ı desteklemeyi bırakmasından sonra Microsoft, Windows’dan Adobe Flash desteğini kesmişti. Şimdi ise Microsoft’un Windows’un gelecek güncellemeleri ile birlikte Adobe Flash‘ı Windows‘dan tam anlamıyla kaldıracağı açıklandı.

Adobe Flash‘ı, işletim sisteminin bir parçası olmaktan tamamen çıkaran Windows 10 21H1 güncellemesi; Temmuz ayında kullanıma sunulacak. Üstelik bu güncellemeye yükseltmek de zorunlu olacak. Böylelikle desteği kesilen Adobe Flash, tamamen Windows‘tan kaldırılacak.

Adobe, Kritik Uyarılar ile Adobe Flash Desteğine Son Verdi

Apple’ın iOS için Adobe Flash Denemelerinden Kötü Haber
Detayları Keşfedin

İşte Windows 10 21H1 Güncellemesinin Detayları

Bunun dışında Adobe Flash‘ı tamamen kaldıran güncelleme; Windows 8.1, Server 2012 ve Embedded 8 Standard gibi eski işletim sistemleri için de yayınlanacak. Daha önceden yayınladığı güncelleme ile Edge tarayıcısından Adobe Flash‘ı kaldıran şirket, böylelikle Windows‘dan da kaldıracak.

Adobe, Kritik Uyarılar ile Adobe Flash Desteğine Son Verdi

Buna ek olarak Microsoft, bu güncelleme ile kullanıcının sonradan yüklediği Flash yazılımlarının kaldırılmayacağını; sadece işletim sisteminin bir parçası olarak gelen Adobe Flash‘ı kaldıracağını açıkladı.

Bir zamanların en popüler yazılımlarından biri olan Flash, birçok oyun ve uygulamanın temelini oluşturuyordu. Zaten popüler birçok tarayıcı, son zamanlarda kullanıcı sayısı gittikçe azalan yazılımın desteğini kesmişti bile. Bu nedenle 31 Aralık 2020 tarihinde Adobe, yazılımın desteğini kesmişti.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler