Dijital Yaşam

Microsoft, Windows 11’i Tanıttı: İşte Özellikleri

Teknoloji devi Microsoft, Windows ile ilgili gerçekleştirdiği etkinliğinde Windows 11’i tanıttı. Birçok önemli yenilik içeren Windows 11, büyük tasarımsal yenilikleri ile birlikte geliyor. Daha önceden sızdırılan ISO dosyası ile aynı tasarıma sahip olan Windows, widgetlar özelliği de kazandı.

Birçok alanda tasarımsal yenilikler içeren Windows 11, daha yumuşatılmış köşelere sahip bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Ayrıca Başlat Menüsü de baştan aşağıya yeniden tasarlanmış durumda.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Windows 11 Ekran Görüntüleri ve İlk Özellikleri Ortaya Çıktı
Detayları Keşfedin

İşte Yepyeni Windows 11

Yeni Windows 11, Windows 10’a göre birçok tasarım yenilikleri içeriyor. Baştan tasarlanan Başlat Menüsü, daha sade tasarımı sayesinde aradığınız uygulamayı daha kolay bulmanızı sağlıyor. Windows 11, Windows 10’a göre daha güvenli ve daha performanslı.

Ayrıca yeni Windows 11, DirectX 12 sayesinde Windows 10’a göre çok daha iyi bir oyun performansı sunuyor. Buna ek olarak Windows 11, daha küçük boyutlu güncellemeler içerecek. Bunların dışında Windows 11, bazı pencere yenilikleri de içeriyor ve monitör kullanımını kolaylaştıracak özellikler sunuyor.

Bunların dışında Windows 11, doğrudan Microsoft Teams entegrasyonu içeriyor. Böylelikle kullanıcılar, hiçbir uygulama indirmelerine gerek kalmadan Microsoft Teams ile arama başlatabiliyor, veya mesajlaşabiliyor.

Windows 11 ile birlikte Windows, tabletler için de daha rahat bir kullanım sunuyor. Dokunmatik ekranla daha kolay bir şekilde kullanılabilen Windows 11; sesle yazma, çizerek yazma ve bazı resim çizme özellikleri sunuyor. Windows 11 ile birlikte Windows’u tabletlerle daha uyumlu hale getiren Microsoft’un Windows 10X projesini neden durdurduğu da anlaşılabiliyor.

HDR oyun deneyimi sunan Windows 11, ayrıca Microsoft’un bulut oyun servisi xCloud’u da destekliyor. Microsoft Store’a gelecek olursak baştan aşağıya yeniden tasarlanan Microsoft Store, kullanıcıların seveceği önemli bir yenilik içeriyor.

Windows 11 güncellemesi ile Windows, artık Intel sayesinde TikTok gibi Android uygulamalarını doğrudan çalıştırabiliyor. Böylelikle Windows tabletler ve bilgisayarlar da artık Android uygulamalarını çalıştırabilecek.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
1
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler