Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları
Dijital Yaşam

Microsoft, Windows 10X Projesini Rafa Kaldırıyor

Teknoloji devi Microsoft, uzun süredir Windows 10’un daha hafif bir versiyonu olan Windows 10X üzerinde çalışıyordu. Bu işletim sistemi, tablet ve düşük donanımlı bilgisayarlar için alternatif bir işletim sistemi olmayı hedefliyordu.

Şimdi ise bu işletim sistemi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Ortaya çıkan iddalara göre yıllardır bu işletim sistemi üzerinde çalışan Microsoft, bu projeyi rafa kaldırdı. Microsoft’un Windows 10X’i askıya almasının sebebinin ise diğer projelere ağırlık vermeyi istemesi olduğu düşünülüyor.

Windows 10 Görev Çubuğu'nun Geç Kalınan Özelliği Duyuruldu

Windows 10 Görev Çubuğu’nun Geç Kalınan Özelliği Duyuruldu
Detayları Keşfedin

Windows 10X, Hiçbir Zaman Piyasaya Çıkmayabilir

Bu iddiayı ortaya atan kaynağa göre MicrosoftWindows 10X’i sonraki yıllara erteledi. Ayrıca büyük ihtimalle Microsoft, bu işletim sistemini büyük ihtimalle hiçbir zaman piyasaya sürmeyecek.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Şu anda birçok bilgisayarda kullanılan, Google’ın işletim sistemi ChromeOS’a rakip olarak geliştirilmesi amaçlanan proje; genellikle Microsoft’un Surface serisindeki dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak için geliştiriliyordu.

Elbette MicrosoftWindows 10X’i tam olarak durdurduğunu açıklamadı. Ancak Windows 10X’in, geliştirilmeye başlanmasından uzun bir süre geçmesine rağmen; hala pek bir ilerleme kaydedilememesi, bu iddianın doğru olma olasılığını güçlendiriyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler