Dijital Yaşam

Microsoft, Teams’in Kişisel Kullanım Sürümünü Piyasaya Sundu

Geliştirdiği Windows işletim sistemiyle adından sıkça söz ettiren Microsoft, yaklaşık bir yıl önce Teams’in kişisel kullanım sürümünün lansmanını yaptıktan sonra geçtiğimiz saatlerde bu hizmetini piyasaya sürdü. Ücretli olan bu hizmet, bir günlük deneme süresi ile kullanıcılara sunulmakta.

Microsoft ayrıca, geçtiğimiz Kasım ayı lansmanında tanıttığı yeni özellikler için tıpkı kişisel kullanım sürümünde olduğu gibi bir günlük ücretsiz deneme sunmaya devam ediyor. Bu denemenin ardından uygulanacak fiyatlar ise şimdilik belirsiz.

Bilinmeyen Windows Klavye Kısayolları

Microsoft, Windows 10X Projesini Rafa Kaldırdı
Detayları Keşfedin

Zoom’un Yükselişi, Skype’ın Teams ile Değişmesine Yol Açabilir

Başlangıçta Microsoft Teams’in kişisel kullanım sürümünün beta versiyonu sadece iOS ve Android için yayınlanmışken herkese açık versiyon hem web hem mobil hem de masaüstünde çalışıyor. Microsoft ayrıca, kullanıcıları sanal bir alana yerleştirmek için kullanılan yapay zeka olan Together’ı Teams içerisinde aktif duruma getirdi. Skype ise aynı özelliği Aralık ayında bünyesine aldı.

Microsoft binasının girişindeki tabela

Tüm bunların haricinde Skype rakibi Zoom’un pandemi ile birlikte yükselişe geçmesi Skype projesinin sona erdirilmesi ihtimalini akıllara getirmekte. Ancak Microsoft, henüz tüketici tarafında Skype’ı Microsoft Teams ile değiştirme planını açıklamış durumda değil.

Bunun sebebi Microsoft’un geçtiğimiz sene Teams’in kişisel sürümünü duyururken Skype’a sadık kalacağını bildirmesi olarak yorumlanmakta. Microsoft her ne kadar FaceTime, Facebook Messenger, WhatsApp gibi sohbet uygulamalarıyla rekabet etmek istemiyor olsa da, pandemi sırasında kullanıcılar arasında büyük bir yükseliş yakalayan Zoom’un artık şirketin merceğinde olduğu düşünülüyor.

Microsoft, Yeni Autofill Parola Yöneticisini Duyurdu

Nelerin olacağı şimdilik belirsizken kişisel kullanım sürümüyle dikkatleri üzerine çeken Teams’i App Store ve Google Play Store’dan indirmek mümkün. Aynı zamanda herhangi bir indirme işlemi gerçekleştirmeden buradan web versiyonunu kullanabilirsiniz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
3
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler