microsoft
Dijital Yaşam

Microsoft, Tarihi Font Değişikliği Oylamasını Başlattı

Microsoft tasarım ekibi, kullanıcılardan Office 365 için yeni bir varsayılan yazı tipi için seçim yapmasını istiyor. Meraklılar, Microsoft’un 5 yeni tasarımından birini seçebilecekler. En yüksek oy olan yazı fontu Word, Excel ve PowerPoint gibi uygulamaları içeren Office 365’de varsayılan yazı tipi olacak.

Microsoft, oylamaya açılan yeni tasarımların arasından klasikleşmiş Time News Roman yazı tipinin oylamada geçerli olmadığını açıkladı. Beş yeni seçenek Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford ve Grandview olarak adlandırılıyor.

Microsoft, Yeni Autofill Parola Yöneticisini Duyurdu

Microsoft, Dev Yapay Zeka Hamlesini Gerçekleştiriyor
Detayları Keşfedin

Microsoft ‘un 5 Farklı Yazı Tipi ve Hikayeleri

Tenorite tasarımcıları Erin McLaughlin ve Wei Huang, yuvarlak, geniş ve keskin bir şey ortaya koymak istediğini açıkladı. Çünkü kullanıcılar, Microsoft Word gibi uygulamalarda uzun paragraflar okuyup yazdıkları için, geniş karakter aralıkları yararlı olacaktır.

Tenorite Yazı Tipi

Bierstadt yazı tipi, süslemelerden uzak ve zarif çizgi kalınlığına sahip Grotesk yazı tipinden esinlenilerek tasarlanmış. Tasarımcı Steve Matteson, bu yazı tipini oluştururken bugünün dünyasında, yazı tiplerinin daha sıcak, daha az kurumsal olması gerektiğini düşünmüş.

Skeena için John Hudson ile birlikte çalışan Paul Hanslow, eski koltukların resimlerinden ilham almış. Seaford ise, Sans Serif yazı tipinden esinlenerek tasarlanmış. Tasarımdaki asimetrik formların vurgulayarak okumayı kolaylaştıracağı düşünülüyor.

Skeena Yazı Tipi

Aaron Bell, Grandview’i oluşturmak için daha önce tasarladığı bir yazı tipinden ilham almış. Bell, bu yazı tipini tasarlarken düşük çözünürlüklü cihazlarda ya da daha küçük boyutlarda bile daha iyi okunmasını amaçlamış.

Hala varsayılan yazı fonu seçilmemiş olsa da birbirinden değişik 5 farklı tasarım, Microsoft Word, Excel gibi Office 365 uygulamalarının tümünde kullanılabilir durumda. Şirketin anketine oylama yapmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Grandview Yazı Tipi

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
1
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler