Microsoft, Yeni Autofill Parola Yöneticisini Duyurdu
Dijital Yaşam

Microsoft, Dev Yapay Zeka Hamlesini Gerçekleştiriyor

ABD merkezli dev teknoloji şirketi Microsoft gelişmeye devam ediyor. Şirketin ünlü olduğu alanlardan birsi de büyük yatırımlar. Daha önce birçok büyük yatırımın altında imzası olan şirket bunlara bir yenisini daha eklemeyi hedefliyor. Şirket şimdiki hedefine ulaşmak için ayırdığı bütçe dudak uçuklatacak cinsten.

Gün geçtikçe gelişen yapay zeka teknolojisi dev şirketlerin takibine uğramış durumda. Bu takibe Microsoft şirketi de başladı. Microsoft dışında bir diğer şirketler de, yapay zeka üreten kurumlarını bünyesine katmak istiyor. Ek olarak gelen haberlere göre Microsoft ta bu şirketlerden birisini satın almak istiyor.

Pentagon, Piramit Şeklindeki UFO’lar Hakında Açıklama Yaptı
Detayları Keşfedin

Microsoft, Nuance Şirketini Bünyesine Katmak İstiyor

Ünlü haber kanalı Bloomberg’in haberine göre şirket, yapay zeka şirketi olan Nuance Communications’ı  satın almak istiyor. Habere göre şirket, Nuance Communications Inc’in hisse senedi başına 56 dolar ödeyecek. Ek olarak bu senetlerin toplam fiyatı tam 16 milyar dolar. Eğer bu anlaşma sağlanırsa bu satın alma işlemi Microsoft’un en büyük ikinci satın alımı olacak. Ayrıca şirketin en büyük satın alımı ise Linkedln üzerine olmuştu. Microsoft, Linkedln’ı tam tamına 26,2 milyar dolar ödeyerek satın almıştı.

Microsoft

Nuance Communications Inc şirketi Apple‘ın dijital asistanı olan Siri‘yi başlatmasında büyük katkısı olan bir kuruluş olarak da tanınıyor. Fakat şirketin bugüne kadar yaptığı tek çalışma Siri değil. Ek olarak Nuance Communications Inc otomotivden sağlık sektörüne kadar çalışmalarına devam ediyor. Son olarak şirketin bu anlaşmayı gün içerisinde duyurması bekleniyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler