Apple

Merakla Beklenen Yeni iPad Pro Tanıtıldı

Apple Park’ta canlı bir şekilde devam eden Apple Nisan Etkinliği’nde yeni bir cihaz daha duyuruldu. Bir süredir beklenen yeni iPad Pro serisini duyuran Apple, 2 ayrı modelden oluşan seri ile tekrardan profesyonellere hitap etmeyi planlıyor.

Tasarımsal olarak bir önceki nesile oldukça benzeyen seri; 5G hücresel bağlantı desteği, iPhone 12 Pro Max’in gücünü ikiye katlayan M1 çipi gibi detaylarla dikkatleri üzerine çekmekte.

Apple Etkinliği

Canlı Blog: 20 Nisan Apple Etkinliği
Detayları Keşfedin

Yeni iPad Pro Özellikleri ve Fiyatı

11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı modelden oluşan yeni iPad Pro serisi 2020 yılında tanıtılan model ile görünüşte neredeyse birebir aynı. Uçtan uca olarak adlandırılan ekran, daha ince çerçevelerin elde edilmesini sağlarken ikonikleşen Ana Ekran butonunu da ortadan kaldırıyor.

600 nit parlaklığa kadar çıkabilen Mini LED ekran 2388×1668 piksel ile birlikte 264 ppi yüksekliğe çıkabiliyor. ProMotion teknolojisine sahip olan ekran aynı zamanda P3 renk yelpazesini True Tone özelliği ile birlikte sunabiliyor.

IPS teknolojisinden güç alan ekranın üst kısmında aynı zamanda Apple’ın TrueDepth olarak adlandırdığı ön kamera bulunuyor. Cihazın aynı zamanda Face ID teknolojisine sahip olmasını sağlayan kamera, f/2.2 diyafram değerine de sahip. Akıllı HDR desteği sunan ön kamera aynı zamanda 1080p 60 fps video da çekebiliyor.

Yeni iPad Pro’nun arka tasarımına bakıldığında ise ilk olarak dikkatleri kamera modülü çekiyor. Tıpkı eski seride olduğu gibi dörtlü bir şekilde karşımıza çıkan modülde iki kameraya ek olarak NASA’nın da kullandığı LiDAR Tarayıcısı da bulunmakta.

Yeni iPad Pro’nun 11 inçlik modeli 799 dolardan başlarken, 12.9 inçlik modelin ise 1099 dolardan başlıyor.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler