Dijital Yaşam

Merakla Beklenen Yeni Google Şifre Yöneticisi Özellikleri Duyuruldu

Google; 2021 yılında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde, kullanıcılara yardımcı olması için, Google Şifre Yöneticisi’ne birçok yeni özellik ekledi. Bunların arasında güvenliği ihlal edilmiş şifreleri tespit eden bir sistem de bulunuyor.

İlerleyen günlerde herkesin kullanımına sunulması beklenen yeni özellikler, Google Şifre Yöneticisi’nin rakipleri Autofill, iCloud Anahtar Zinciri gibi platformlar arasında öne çıkmasını sağlayabilir. Etkinlikte aktarılan bilgilere göre Şifre Yöneticisi yeni sürümünde Google cihazlarında kullanılırsa daha iyi sonuç elde ediliyor.

Microsoft, Yeni Autofill Parola Yöneticisini Duyurdu

Microsoft, Yeni Autofill Parola Yöneticisini Duyurdu
Detayları Keşfedin

İhlal Edilmiş Şifreler Hakkında Uyarı Gönderilecek

I/O etkinliğinde duyurulanlara göre teknoloji devi Google, Chrome ve Android arasında daha güçlü bir entegrasyon getiriyor. Dikkatleri kısa süre içerisinde üzerine çeken bu entegrasyon Google Şifre Yöneticisini kullanmayı daha da kolaylaştırmakta.

Yeni özellikler arasına baktığımızda ilk olarak, Google Şifre Yöneticisi şifrelerinizi kolayca içeri aktarmanıza izin vermesi dikkat çekiyor. Bu yol ile kullanıcıların diğer parola yöneticilerden geçiş yapmasını hızlandıran Google, daha fazla kişiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Aynı zamanda getirilen bir diğer yeni özellik ile Google, güvenliği ihlal edilmiş şifre uyarılarını kullanıma sunuyor. Bu özellik, kayıtlı şifrelerin bir veri sızıntısında görülen olması durumunda kişiye bir bildirim ile uyarı mesajı göndermekte.

Tüm bunların haricinde teknoloji devi şirket, dünyanın en büyük tarayıcılarından Chrome ile Android arasındaki Şifre Yöneticisi sistemini iyileştireceğini duyurdu. Böylelikle Google ürünleri arasındaki iletişimin çok daha güçlü bir hale gelebileceği paylaşıldı.

Tantılan bu yeniliklere ek olarak Şifre Yöneticisi artık hesaplara izinsiz bir giriş tespit ettiğinde Google Asistan ile şifreyi otomatik olarak değiştirebiliyor. Tüm özellikler arasında dikkat çeken yeniliğin kullanımı için kullanıcıların izin vermesi gerekiyor.

Ücretsiz olduğu ve Google’ın cihazlarında daha iyi çalışacağı aktarılan tüm bu özellikler daha şimdiden birçok kişiyi heyecanlandırmış durumda. Yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı ise belirsiz.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler