Aygıtlar

Merakla Beklenen GoPro HERO10 Black Tanıttı

Bu yıl 19. yaşını kutlamaya hazırlanan GoPro, bir süredir heyecanlanla beklenen yeni aksiyon kamerasını tanıttı. HERO10 Black adındaki yeni aygıt, tasarımsal detaylarından daha çok donanım yenilikleri ile dikkatleri üzerine çekmekte.

Kullanıcılar tarafından uzun zamandır beklenen yenilikleri beraberinde getiren model, aynı zamanda sahip olduğu HERO9 Black aksesuarları ile tam uyumluluk ile göze çarpıyor.

Samsung, Galaxy S21'in Yakında Tanıtılacağını Açıklayan Bir Video Yayınladı

Samsung, Akıllı Telefonların Kameraları için Tarihi Adımı Attı
Detayları Keşfedin

İşte GoPro HERO10 Black ile Gelen Yenilikler

Tasarımsal olarak bir önceki model, HERO9 Black ile neredeyse birebir olan yeni aksiyon kamerası, kenarlarında bulunan kauçuk düğmeler ile kontrol ediliyor. Üst bölümde bizleri bir kayıt düğmesi karşılarken yan tarafta ise birçok farklı görevi gerçekleştirebilen bir başka düğme yer alıyor.

Mod değişiminden kamerayı açıp kapatmaya onlarca farklı fonksiyona sahip olan düğmenin haricinde ön kısımda bizleri yenilenen ekran karşılıyor. Çekilen görüntü, pil gibi durumların kontrolü gibi birçok konuda destek sağlayan ekran, şimdi 30 fps gücünde.

Aygıtı deneyimleme imkanı bulan kişiler ise kamera ile ekrandaki görüntü arasındaki gecikmede yüksek ölçüde bir azalma bulunduğunu aktarmakta. Tüm bu yeniliklerin HERO9 Black ile aynı ekran kullanılırken nasıl gerçekleştirildiği ise büyük bir soru işareti.

Yeni modelde dikkate değer bir başka yenilik ise çip alanında karşımıza çıkıyor. HERO6 Black modelinden beri güncellenmeyen yeni çip GP2 adında. GP2, kullanıcıların uzun zamandır beklediği hız alanındaki değişikliği de mümkün kılıyor.

Çektiği görüntüleri telefonunuza veya bulut depolama sistemlerine %30 daha hızlı aktarmayı vaat eden GoPro HERO10 Black, aynı zamanda %50 daha hızlı yüklemeler için GoPro Quik uygulamasını öneriyor.

Halen satışta olan HERO9 Black, 4K – 15 MP video kayıtları ve fotoğraf çekimleri yapabiliyor. Yeni nesil aygıtta ise bu değerler 5.3K – 19.6 MP olarak değiştirilmiş durumda. Bu da HERO10 Black ile çekilen fotoğrafların çok daha net olacağının bir başka göstergesi.

Türkiye’de yakında satışa sunulması beklenen yeni GoPro HERO10 Black, Amerika Birleşik Devletleri’nde 499$‘dan raflarda yer alıyor. Aylık 5$, yıllık 50$ değerindeki özel abonelik sistemini tercih edenler ise aygıta 399$’lık fiyat etiketi ile satın alabilmekte.

Emoji ile Yorumlayın

🔥 WOW
0
🥳 HEYECANLI
0
👻 ŞAŞIRTICI
0
😭 ÜZÜCÜ
0
😡 KIZGIN
0

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beğenebileceğiniz diğer haberler